Primera Division: Pewne zwycięstwo Barcelony mimo błędu ter Stegena i "pudła" Messiego

Marc-Andre ter Stegen popełnił kolejny błąd, Lionel Messi zmarnował rzut karny, ale FC Barcelona bez większych problemów pokonała w 4. kolejce ligi hiszpańskiej Levante UD 4:1 i nadal jest liderem.

Konrad Kostorz
PAP

Luis Enrique z uwagi na spore nagrodzenie meczów w drugiej połowie września posadził wśród rezerwowych m.in. Andresa Iniestę oraz Luisa Suareza, a na murawie od pierwszego gwizdka pojawili się zazwyczaj rezerwowi Munir El Haddadi i Sandro Ramirez.

Przed przerwą Katalończycy bili głową w mur. Mieli oczywiście ogromną przewagę nad Levante, które na Camp Nou przybyło bez ligowego zwycięstwa w tym sezonie. Kilka razy próbował Lionel Messi, lecz albo chybił, albo skutecznie interweniował Ruben. W dogodnych sytuacjach fatalnie spudłowali natomiast Neymar oraz Ramirez. Goście skupiali się na sformowaniu szczelnej linii obrony, ale w 28. minucie Nabil Ghilas po kontrataku stanął oko w oko z Marc-Andre ter Stegenem i nie trafił w światło bramki.

Po zmianie stron opór został złamany. Pierwszego gola strzelił Marc Bartra po świetnym technicznym dośrodkowaniu Messiego przed bramkę. Po chwili było już 2:0, a w roli strzelca wystąpił przy biernej postawie obrońców Neymar. Nie popisał się w tej sytuacji także Ruben. Brazylijczyk wypracował trzecie trafienie dla FCB, będąc faulowanym w polu karnym. Jedenastkę idealnym uderzeniem w okienko na gola zamienił Messi.

Kiedy kibice liczyli na kolejne gole dla Dumy Katalonii, w 66. minucie nie pierwszy błąd w tym sezonie przytrafił się ter Stegenowi. Niepewny Niemiec minął się z piłką, z czego skwapliwie skorzystał Victor Casadesus i trafił do pustej bramki. Przez kilka chwil Levante poczuło się pewniej i zaczęło dominować, ale nie uniknęło błędów w defensywie. Efekt? Messi wywalczył jedenastkę, którą zmarnował! Gwiazdor Barcy uderzył z "wapna" nad poprzeczką, ale zdążył się zrehabilitować w 90. minucie, kiedy po indywidualnej akcji precyzyjnie płasko uderzył w róg bramki Levante i nie dał szans bramkarzowi.

Mistrzowie Hiszpanii w końcówki grali już dosyć powoli, chcąc oszczędzać siły przed nadchodzącym pojedynkiem z Celtą Vigo, która bardzo dobrze rozpoczęła sezon. Mecz odbędzie się już 23 września.

FC Barcelona - Levante UD 4:1 (0:0)
1:0 - Marc Bartra 50'
2:0 - Neymar 56'
3:0 - Lionel Messi (k.) 61'
3:1 - Victor Casadesus 66'
4:1 - Lionel Messi 90'

W 76. minucie Lionel Messi zmarnował rzut karny (strzelił nad poprzeczką).

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Dani Alves, Marc Bartra, Javier Mascherano, Adriano Correia - Ivan Rakitić, Sergio Busquets (63' Gerard Gumbau), Munir El Haddadi - Lionel Messi, Sandro Ramirez, Neymar.

Levante: Ruben - Ivan Lopez, Angel Trujillo, Zouhair Feddal, Juanfran, Tono - Victor Camarasa (80' Ruben Garcia), Jefferson Lerma, Verza - Nabil Ghilas (63' Victor Casadesus), Marti Roger (68' Deyverson).