Rosja: Artur Jędrzejczyk nie pomógł Krasnodarowi

W meczu 9. kolejki rosyjskiej ekstraklasy FK Krasnodar Artura Jędrzejczyka uległ 1:3 Uralowi Jekaterynburg. Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut, ale nie uchronił swojej drużyny od porażki.

Maciej Kmita

Zespół Artura Jędrzejczyka w 22. minucie gry wyszedł na prowadzenie za sprawą Odiła Ahmedowa, ale tuż po zdobyciu gola Uzbek opuścił boisko z kontuzją. Gospodarze wyrównali już po niespełna kwadransie, gdy Wiaczesław Podbieriozkin dobił do bramki obroniony strzał Aleksandra Jerochina.

Po zmianie stron Gerson Avecedo zaskoczył Adnrija Dikana uderzeniem sprzed pola karnego, a wynik meczu na 3:1 dla Uralu ustalił Pablo Fontanello, który trafił do siatki drużyny Jędrzejczyka z rzutu wolnego.

Krasnodar doznał trzeciej ligowej porażki w sezonie, ale dobrą informacją jest to, że Artur Jędrzejczyk odzyskał miejsce w podstawowej "11" rosyjskiej drużyny. Był to jego ósmy występ w bieżącym sezonie, a trzeci z rzędu od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Ural Jekaterynburg - FK Krasnodar 3:1 (1:1)
0:1 - Ahmedow 22'
1:1 - Podbierozkin 36'
2:1 - Acevedo 69'
3:1 - Fontanello 74'