Puchar Ligi Angielskiej: Manchester City zdemolował rywala w 36 minut, wreszcie zagrał "Wasyl"

Manchester City w 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Zespół Manuela Pellegriniego z łatwością pokonał na wyjeździe Sunderland, rozstrzygając losy meczu już w pierwszej połowie.

Szymon Mierzyński
East News

W tabeli Premier League Manchester City i Sunderland są na przeciwnych biegunach i w rozgrywkach pucharowych tę różnicę również było widać. The Citizens nie pozostawili gospodarzom złudzeń i po 36 minutach... prowadzili 4:0. Najpierw Sergio Aguero wykorzystał rzut karny, następnie Kevin De Bruyne trafił z ostrego kąta po wymianie podań z Raheemem Sterlingiem, a w 32. minucie po strzale asystenta przy drugim golu piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki po plecach Vito Mannone.

Gol na 0:3 został zapisany na konto bramkarza Sunderlandu, jednak Sterling ostatecznie też dopiął swego, bo właśnie on w 36. minucie wykorzystał podanie De Bruyne i zakończył kanonadę wicemistrza Anglii. Czarne Koty stać było tylko na uratowanie honoru, a zrobił to uderzeniem głową Ola Toivonen.

Duży zawód sprawiło swoim kibicom Swansea City. Łabędzie przegrały z występującym w The Championship Hull City, a decydującego gola zdobył tuż przed przerwą David Meyler. Garry Monk tym razem nie skorzystał z Łukasza Fabiańskiego. Polak nie znalazł się nawet w kadrze meczowej, a między słupkami bramki gości stanął Kristoffer Nordfeldt.

We wtorek odpoczywał też Artur Boruc, ale jego AFC Bournemouth wywiązało się z roli faworyta i choć potrzebowało do tego rzutów karnych, to pokonało Preston North End. W ekipie Eddiego Howe'a bronił Adam Federici.

Swojej szansy wreszcie doczekał się Marcin Wasilewski. Polak, na którego w Premier League Claudio Ranieri nie stawia w ogóle, w starciu z West Hamem United pojawił się w podstawowym składzie Leicester City, a jego zespół awansował po dogrywce. "Wasyl" zagrał w pełnym wymiarze i zakończył zawody z żółtą kartką.

Sunderland AFC - Manchester City 1:4 (0:4)
0:1 - Sergio Aguero (k.) 9'
0:2 - Kevin De Bruyne 25'
0:3 - Vito Mannone (sam.) 32'
0:4 - Raheem Sterling 36'
1:4 - Ola Toivonen 82'

Sunderland AFC: Vito Mannone - DeAndre Yedlin, Sebastian Coates, John O'Shea, Patrick van Aanholt, Yann M'Vila, Jack Rodwell (46' Lee Cattermole), Jeremain Lens, Ola Toivonen, Adam Johnson, Fabio Borini.

Manchester City: Wilfredo Caballero - Bacary Sagna, Nicolas Otamendi, Martin Demichelis, Aleksandar Kolarov, Yaya Toure (88' George Evans), Fernando, Jesus Navas (54' Patrick Roberts), Kevin De Bruyne, Raheem Sterling, Sergio Aguero (73' Manuel Garcia).

Żółte kartki: Jack Rodwell, Sebastian Coates (Sunderland AFC) oraz Martin Demichelis (Manchester City).