Primera Division: Celta Vigo nie wskoczyła na fotel lidera! Remis pogromcy Barcy

Po pokonaniu FC Barcelony na stadionie Eibar pojawiła się ekipa Celty Vigo. Gracze trenera Eduardo Berizzo w przypadku wygranej, wskoczyliby na pozycję lidera.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W związku z remisem Realu Madryt na pozycję lidera mogła wskoczyć Celta Vigo. Ekipa z Galicji po niespodziewanej wygranej nad FC Barceloną 4:1, gościła na stadionie zespołu SD Eibar i do objęcia pierwszej lokaty wystarczyło jej kolejne zwycięstwo. Rywal Celty wszedł w sezon w bardzo dobrym stylu i od początku plasuje się w górnej części tabeli.

Bohaterem poprzedniego meczu Eibar był Borja Baston, który w sobotni wieczór wpisał się na listę strzelców już w 3. minucie. Zawodnik wykorzystał dośrodkowanie z narożnika boiska Sergi Enricha i z najbliższej odległości otworzył wynik meczu.

Celta nie potrafiła odpowiedzieć w pierwszej połowie i po zmianie stron na boisku zameldował się Iago Aspas. Autor dubletu w meczu z Barcą zmienił pomocnika Pablo Hernandeza i na kwadrans przed końcem meczu doprowadził do wyrównania. Były napastnik Liverpoolu wykończył celne zagranie z prawego skrzydła Jonny'ego Castro.

SD Eibar - Celta Vigo 1:1 (1:0)
1:0 - Borja Baston 3'
1:1 - Iago Aspas 76'