The Championship: Bramka Marka Saganowskiego

Dobra sobota dla Marka Saganowskiego. Reprezentant Polski zdobył bramkę w 28. kolejce The Championship. Jednak Southampton przegrało przed własną publicznością z Donacaster Rovers 1:2. Wystąpił w tej serii spotkań również Grzegorz Rasiak, ale jego zespół także przegrał.

Bartosz Zimkowski

Tydzień temu Marek Saganowski po raz pierwszy zagrał w barwach Southampton. Wcześniej był wypożyczony do Aalborga i tam strzelał bramki. Teraz ponownie zagrał od pierwszej minuty w barwach Southampton. Jego drużyna podejmowała przedostatni zespół ligi Doncaster Rovers. Goście prowadzili już 2:0, ale w 90. minucie na listę strzelców wpisał się właśnie Saganowski. Dla reprezentanta Polski to pierwszy gol w obecnym sezonie The Championship.

Do siatki rywali nie trafił natomiast Grzegorz Rasiak. 29-letni piłkarz zagrał od pierwszej minuty dla Watford, a te podejmowało Sheffield United. Szable zagrały już bez Jamesa Beattiego, ale zdołały wygrać 2:0 i zajmują wysokie, bo czwarte miejsce. Rasiak zagrał całe spotkanie, ale gola nie zdobył.

W ciekawym meczu na Deepdale Preston North End pokonało Burnley 2:1. Był to jeden z ciekawszych meczów w tej serii spotkań, a gospodarze obie bramki zdobyli po strzałach z "jedenastek". Preston awansowało na piątą lokatę, która gwarantuje im udział w barażach o Premiership. Potknięcia Reading nie wykorzystało Birmingham City. The Royals przegrali na wyjeździe ze Swansea City 0:2, natomiast Birmingham zaledwie zremisowało z Cardiff City 1:1. Dodatkowo wyrównującego gola zdobyło już w doliczonym czasie gry. Na listę strzelców wpisał się Lee Bowyer, który został wypożyczony z West Ham United.

Kolejnej zawstydzającej porażki doznał Charlton Athletic. The Addicks przegrali z Sheffield Wednesday aż 1:4 i mają tylko 19 punktów na koncie. Tracą już osiem "oczek" do bezpiecznej strefy.