Bundesliga: SV Darmstadt nieznacznie uległ 1.FSV Mainz, dramat beniaminka w 96. minucie

Po ciekawym widowisku na inaugurację 8. kolejki Bundesligi 1.FSV Mainz pokonał 3:2 na wyjeździe SV Darmstadt 98. Zwycięskiego gola strzelił w drugiej połowie Pablo de Blasis.

Konrad Kostorz
PAP
Beniaminek do pojedynku z zespołem Martina Schmidta przystąpił z zaledwie jedną porażką na koncie doznaną w spotkaniu z Bayernem Monachium (0:3) oraz bezpośrednio po wywalczeniu cennego remisu w wyjazdowym spotkaniu z Borussią Dortmund (2:2). Ku niezadowoleniu kibiców na Boellenfalltor Stadion, podopieczni Dirka Schustera przespali jednak początek meczu.

Po kwadransie Christian Mathenia skapitulował po uderzeniu Stefana Bella głową, a niewiele później snajper 1.FSV Yunus Malli mierzonym strzałem podwyższył prowadzenie gości. To nie był jednak koniec emocji, ponieważ waleczni gospodarze zdołali odrobić straty! Najpierw efektownym uderzeniem w okienko trafił Marcel Heller, a w 54. minucie dżoker Marco Sailer nie pomylił się po dośrodkowaniu Konstantina Rauscha.

Kolejny cios zadali przyjezdni - w podbramkowym zamieszaniu Mathenia obronił strzał Yoshinori Muto, ale dobitki Pablo de Blasisa już nie zatrzymał. W końcówce Darmstadt atakował i kilka razy gościł pod bramką Lorisa Kariusa, jednak nic nie wskazywało na to, by miał wyrównać.

Kiedy pojedynek zmierzał do końca, sędzia dopatrzył się faulu Gonzalo Jary na Luce Caldiroli w polu karnym, wskazując na "wapno"! Już w 96. minucie do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Sandro Wagner i koszmarnie przestrzelił! Piłka przeleciała nad poprzeczką, a drużyna z Moguncji odniosła czwarte ligowe zwycięstwo w sezonie.

SV Darmstadt 98 - 1.FSV Mainz 2:3 (1:2)
0:1 - Bell 15'
0:2 - Malli 24'
1:2 - Heller 27'
2:2 - Sailer 57'
2:3 - de Blasis 64'

W 96. minucie Wagner nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).

Darmstadt: Mathenia - Garics, Sulu, Caldirola, Diaz - Heller, Niemeyer (74' Vrancić), Gondorf, Rausch (82' Stroh-Engel) - Rosenthal (46' Sailer) - Wagner.

Mainz: Karius - Brosinski, Bungert, Bell, Jara - Baumgartlinger, Latza - Samperio, Malli (90+3' Moritz), de Blasis (90' Niederlechner) - Muto (83' Balogun).