Ligue 1: Skromne zwycięstwo Olympique Lyon, przerwany mecz w Nicei

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP/Jeff Pachoud
AFP/Jeff Pachoud

Na sobotę planowano pięć spotkań 9. kolejki Ligue 1. Udało się jednak rozegrać tylko cztery, bo starcie w Nicei zostało przerwane.

Po 45 minutach rywalizacji OGC Nice z FC Nantes na tablicy wyników było 2:2. Gra nie mogła być jednak kontynuowana, bo nad stadionem Allianz Riviera przeszła ogromna ulewa. Po konsultacjach zapadła decyzja, że rywalizacja będzie dokończona w późniejszym terminie.

W innych meczach po komplet oczek sięgnęły EA Guingamp, Angers SCO i Olympique Lyon. Zwycięskiego gola dla Les Gones w starciu ze Stade Reims zdobył pod koniec pierwszej połowy Alexandre Lacazette, który kilka minut wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego.

W niedzielę AS Monaco podejmie Stade Rennes Kamila Grosickiego, zaś Paris Saint-Germain zmierzy się w hicie z Olympique Marsylia.

9. KOLEJKA LIGUE 1:

piątek 02.10.2015

Lille OSC - Montpellier HSC 2:0 (1:0) 1:0 - Sofiane Boufal (k.) 43' 2:0 - Djibril Sidibe 64'

sobota 03.10.2015

Olympique Lyon - Stade Reims 1:0 (1:0) 1:0 - Alexandre Lacazette 44'

ESTAC Troyes - EA Guingamp 0:1 (0:0) 0:1 - Younousse Sankhare 81'

Angers SCO - SC Bastia 1:0 (1:0) 1:0 - Billy Ketkeophomphone 41'

GFC Ajaccio - Toulouse FC 2:2 (2:1) 0:1 - Martin Braithwaite 22' 1:1 - Kevin Mayi 25' 2:1 - Gregory Pujol 44' 2:2 - Issiaga Sylla (sam.) 49'

OGC Nice - FC Nantes 2:2 (2:2) mecz przerwany 0:1 - Jules Iloki 8' 1:1 - Valere Germain 21' 2:1 - Valere Germain 37' 2:2 - Adrien Thomasson 40'