Rosja: 90 minut Rybusa, Jedrzejczyk zmiennikiem

Maciej Rybus wystąpił przez pełne 90 minut w niedzielnym meczu 11. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Rubinem Kazań a jego klub wygrał 2:1. Artur Jędrzejczyk natomiast w spotkaniu z FK Ufa wcielił się w role zmiennika (1:1).

Maciej Kmita

W meczu poprzedniej kolejki z Krasnodarem Rybus doznał kontuzji i opuścił plac gry jeszcze w I połowie, ale uraz okazał się niegroźny i Polak mógł wystąpić w niedzielnym spotkaniu z Rubinem (2:1). Reprezentant Polski wrócił na swoją koronną pozycję lewoskrzydłowego i rozegrał pełne 90 minut. Obie bramki dla Tereka Grozny zdobył znany z gry w Lechii Gdańsk i Lechu Poznań Zaur Sadajew.

Z kolei Jędrzejczyk znów usiadł na ławce rezerwowych Krasnodaru, ale poderwał się z niej już w 42. minucie, zastępując Witalija Kaleszyna. Jego zespół zremisował na wyjeździe z FK Ufa 1:1.

Terek z 16 punktami zajmuje 7. miejsce w tabeli rosyjskiej ekstraklasy. Z kolei Krasnodar ma 14 "oczek" i jest na 9. pozycji.

Terek Grozny - Rubin Kazań 2:1 (2:0)
1:0 - Sadajew 18'
2:0 - Sadajew 23'
2:1 - Ozdojew 51'

FK Ufa - FK Krasnodar 1:1 (0:0)
1:0 - Fomin 49'
1:1 - Mamajew 51'