Borussia Dortmund się zacięła? Nie może wygrać nawet z trzecioligowcem

Trwa seria meczów bez zwycięstwa w wykonaniu Borussii Dortmund. Zespół Thomasa Tuchela nie potrafi pokonać nawet trzecioligowego 1.FC Magdeburg.

Mateusz Karoń
PATRIK STOLLARZ / AFP / PATRIK STOLLARZ / AFP

Sparing zorganizowany podczas przerwy na zgrupowania reprezentacyjne zakończył się remisem 2:2. Oczywiście w barwach BVB zabrakło kadrowiczów, ale mimo to kibice - zgromadzeni w liczbie 19 679 - na boisku obejrzeć mogli wyczyny takich graczy jak Roman Weidenfeller, Neven Subotić, Gonzalo Castro, Jonas Hofmann, Adnan Januzaj czy Adrian Ramos. Borussia do przerwy prowadziła 2:1. Ostatecznie jednak straciła drugiego gola.

Dla Tuchela był to piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa. Jego podopieczni nie potrafią wygrać od trzech kolejek Bundesligi. Również poprzednie spotkanie w Lidze Europy z PAOK Saloniki zakończyło się remisem 1:1.

W najbliższy piątek zespół z Signal Iduna Park spróbuje powalczyć o przełamanie na boisku 1.FSV Mainz - klubu, który był poprzednim pracodawcą Thomasa Tuchel.