Bundesliga: Los trenera Hoffenheim przesądzony, HSV rzutem na taśmę pokonał Wieśniaki

Markus Gisdol walczył w meczu otwierającym 10. kolejkę Bundesligi z Hamburgerem SV o zachowanie posady. Jego zespół wykazał się walecznością i ambicją, ale przegrał po golu straconym w 88. minucie.

Konrad Kostorz

Przed pierwszym gwizdkiem Hoffenheim zajmował 17. miejsce w tabeli z zaledwie jednym wygranym pojedynkiem. Właściciel klubu Dietmar Hopp już w trakcie tygodnia chciał zwolnić Markusa Gisdola, ale po rozmowach z zawodnikami dał szkoleniowcowi jeszcze jedną szansę. Wieśniaki musiały pokonać nie najsilniejszy HSV, ale znów zawiodły.

Przed przerwą nieco bliżsi zdobycia bramki na 1:0 byli podopieczni Bruno Labbadii, a po zmianie stron obie drużyny stwarzały dogodne sytuacje. Nie zabrakło kontrowersji - zarówno jedni, jak i drudzy bezskutecznie domagali się od arbitra podyktowania rzutu karnego. W 68. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał stoper Ermin Bicakcić i było jasne, że gospodarzom trudno będzie odnieść zwycięstwo.

Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. W 87. minucie Jeremy Toljan miał przed sobą tylko Renego Adlera i przegrał pojedynek z bramkarzem HSV. W odpowiedzi składną akcję przeprowadzili goście, a Pierre-Michel Lasogga nie mógł nie wykorzystać idealnego dogrania Svena Schipplocka, czyli do niedawna piłkarza Hoffenheim. Na odpowiedź miejscowi nie mieli już czasu i przegrali 6. raz w lidze w tym sezonie.

Wszystko wskazuje na to, że trener Gisdol będzie musiał po ponad dwóch latach pożegnać się z posadą. Hoffenheim odpadł już z Pucharu Niemiec, a kolejne spotkanie ligowe rozegra dopiero 31 października, toteż działacze mają sporo czasu na znalezienie następcy.

Dodajmy, że całe zawody wśród pokonanych rozegrał Eugen Polanski i został ukarany żółtą kartką.

TSG 1899 Hoffenheim - Hamburger SV 0:1 (0:0)
0:1 - Lasogga 88'

Hoffenheim: Baumann - Strobl, Suele, Bicakcić, Toljan - Volland, Polanski, Schwegler (71' Schaer), Schmid (65' Uth) - Szalai (79' Amiri), Vargas.

HSV: Adler - Diekmeier, Djourou, Cleber, Ostrzolek - Ekdal (64' Schipplock), Holtby - Mueller (85' Stieber), Gregoritsch, Ilicević (64' Diaz) - Lasogga.

Czerwona kartka: Bicakcić /68' za drugą żółtą/ (Hoffenheim).

Żółte kartki: Bicakcić, Polanski (Hoffenheim) oraz Holtby, Ostrzolek, Gregoritsch, Schipplock (HSV).

Sędzia: Daniel Siebert.