Premier League: Mourinho wyrzucony na trybuny, Chelsea na łopatkach

Kolejne trudne chwile dla Jose Mourinho. Chelsea przegrała w meczu 10. kolejki w derbach Londynu z West Ham United (1:2). Portugalczyk został wyrzucony na trybuny za krytykowanie orzeczeń sędziego.

Bartosz Zimkowski
PAP

Bardzo szybko Chelsea straciła bramkę w meczu z West Ham United. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeleciała przez całe pole karne. Eden Hazard odpuścił krycie Mauro Zarate i to był wielki błąd. Futbolówka trafiła na 15 metr do Argentyńczyka, który mierzonym strzałem tuż przy słupku wyprowadził Młoty na prowadzenie.

W 42. minucie The Blues wyprowadzili kontrę, po której Willian zagrał do Cesca Fabregasa, a ten uderzeniem z linii pola karnego zdobył gola. Sędzia liniowy wskazał jednak spalonego Hiszpana, ale wydaje się, że była to błędna decyzja.

120 sekund później zrobiło się bardzo gorąco. Nemanja Matić za faul otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Wściekły asystent Jose Mourinho został wyrzucony z boiska, a za dyskusje ukarany został również Fabregas.

W przerwie Jose Mourinho także musiał zaatakować arbitra, ponieważ na drugą połowę nie wrócił już na ławkę, a powędrował na trybuny.

Chelsea była w stanie wyrównać w 56. minucie, gdy po rzucie rożnym Gary Cahill z pięciu metrów wpakował piłkę do siatki przeciwnika.

Młotom zwycięstwo zapewnił rezerwowy Andy Carroll, który wygrał pojedynek główkowy i West Ham wygrał szósty mecz w sezonie. Dla Chelsea była to już piąta porażka i The Blues zajmują 15. miejsce w tabeli.

Na Villa Park kolejnego upokorzenia doznał Tim Sherwood i coraz czarniejsze chmury zbierają się nad menedżerem Aston Villi. Swansea City z Łukaszem Fabiańskim zwyciężyła 2:1, chociaż jako pierwsza straciła bramkę. Polski golkiper nie miał jednak nic do powiedzenia przy jej utracie. Fantastycznego gola z rzutu wolnego zdobył natomiast Gylfi Sigurdsson. Łabędzie awansowały na jedenaste miejsce w tabeli.

Piąte jest Leicester City, które bez Marcina Wasilewskiego ograło Crystal Palace 1:0. Gola tradycyjnie strzelił Jamie Vardy. Ma na koncie już 10 bramek i to był siódmy mecz z rzędu, kiedy reprezentant Anglii trafił do siatki przeciwnika.