Ligue 1: Pierwsza wygrana GFC Ajaccio

Kibice GFC Ajaccio czekali na ten moment od startu sezonu. Le Gaz dopiero w meczu z OGC Nice sięgnęli po pierwszy komplet punktów. Tylko jedno oczko dopisał do swojego dorobku wicelider.

Sebastian Najman
Piłka nożna / Piłka nożna

Piłkarze GFC Ajaccio przystępowali do pojedynku z OGC Nice bez ani jednej wygranej w obecnym sezonie Ligue 1. Już pierwsza połowa sobotniej rywalizacji pokazała jednak, że istnieje bardzo duża szansa na długo wyczekiwane przełamanie. Gole Gregory'ego Pujola, Roderica Filippi i Damjana Djokovicia postawiły gospodarzy w bardzo dobrym położeniu. W drugiej połowie Ajaccio nie roztrwoniło przewagi i pokonało wyżej notowanego rywala.

W innym pojedynku 11. kolejki Montpellier uporało się przed własną publicznością z Bastią wygrywając 2:0. Gole na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobyli Ryad Boudebouz i Rodrigue Casimir Ninga. Najmniej emocji było w Angers, gdzie sensacyjny wicelider - grający od 81. minuty w osłabieniu - bezbramkowo zremisował z EA Guingamp.

Montpellier HSC - SC Bastia 2:0 (0:0)
1:0 - R. Boudebouz 63'
2:0 - R.C. Ninga 88'

Angers SCO - EA Guingamp 0:0

Czerwona kartka: Slimane Sissoko /81' - za brutalny faul/ (Angers)

GFC Ajaccio - OGC Nice 3:1 (2:1)
1:0 - G. Pujol 1
1:1 - R. Filippi 12 (s.)