Ligue 1: Stade Rennes pokonało rewelację, Kamil Grosicki sprokurował rzut karny

Kapitalny wynik Stade Rennes! Drużyna Kamila Grosickiego pokonała na wyjeździe rewelację początku sezonu, Angers SCO 2:0. Polak wreszcie wyszedł w podstawowym składzie, ale sprokurował rzut karny.

Szymon Mierzyński

Dotąd trener Philippe Montanier zaledwie dwukrotnie desygnował naszego reprezentanta do gry od 1. minuty. Miało to miejsce w meczach z Toulouse FC (29 sierpnia, wynik 3:1) i ESTAC Troyes (26 września, 1:1). W pozostałych potyczkach "Grosik" był jedynie zmiennikiem.

W piątek w starciu z rewelacyjnym beniaminkiem, Angers SCO, Kamil Grosicki wreszcie zagrał w dłuższym wymiarze, a jego drużyna osiągnęła znakomity wynik.

Pierwszy gol padł już w 4. minucie, gdy Abdoulaye Doucoure perfekcyjnie sfinalizował dośrodkowanie Pedro Henrique z prawego skrzydła i pokonał Ludovica Butelle uderzeniem głową.

Na 0:2 rezultat ustalił w 61. minucie Gelson Fernandes, który dopadł do piłki na 17. metrze i umieścił ją w siatce mocnym płaskim strzałem.

Grosicki przebywał na boisku do 85. minuty i chwilę przed zejściem (zastąpił go Ousmane Dembele) sprokurował rzut karny, faulując Vincenta Manceau. Na szczęście jednak dla Polaka i jego ekipy Thomas Mangani uderzył niezbyt pewnie i Benoit Costil obronił. Oprócz tego niefortunnego zdarzenia nasz reprezentant zobaczył żółtą kartkę.

Stade Rennes triumfowało 2:0 i teraz zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 20 pkt. Angers jest 4. i ma dwa oczka więcej.