Premier League: Kolejna porażka Chelsea! Mistrz blisko strefy spadkowej!

W dwunastym spotkaniu obecnego sezonu Chelsea doznała już siódmej porażki! W starciu ze Stoke mistrz Anglii zagrał lepiej niż w poprzednich kolejkach, ale był nieskuteczny i poległ 0:1!

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / PAP/EPA

W odróżnieniu od wielu wcześniejszych pojedynków, tym razem gra The Blues nie przyprawiała ich kibiców o ból głowy i momentami mogła się podobać. Londyńczycy nie potrafili jednak znaleźć sposobu, by przełożyć te dobre momenty na gola.

Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Tempo było szybkie, zespoły niezwykle zdeterminowane, ale mimo kilku sytuacji z obu stron, Jack Butland i Asmir Begović zachowali czyste konto.

Decydujący gol padł w 53. minucie. Z prawej strony boiska dośrodkował Glen Johnson, obrońcy Chelsea zdołali zablokować Jonathana Waltersa, lecz do piłki natychmiast dopadł Marko Arnautović i strzałem z 10 metrów nie dał szans bośniackiemu bramkarzowi The Blues.

Chelsea znalazła się pod ścianą, ale zareagowała właściwie. Podkręciła tempo i już do końca spotkania miała bardzo dużą przewagę. W 67. minucie gospodarzy uratował słupek po strzale Pedro Rodrigueza, a niespełna kwadrans później - po cudownej koronkowej akcji - technicznie z boku pola karnego przymierzył Eden Hazard i tym razem sprzymierzeńcem miejscowych był rykoszet.

W 85. minucie doszło do ogromnej kontrowersji. Anthony Taylor powinien wówczas podyktować rzut karny dla The Blues. Loic Remy wybiegł sam na sam z Butlandem, golkiper The Potters podstawił mu nogę, a Francuz - chcąc uniknąć kontaktu - przeskoczył nad nią, przez co stracił równowagę i uderzył niecelnie. Asystenci Jose Mourinho (sam Portugalczyk miał zakaz stadionowy i nie był obecny na meczu) nie mogli odżałować, że ich podopieczny po prostu się nie przewrócił.

Gospodarze dość szczęśliwie, ale jednak dowieźli skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego i wpędzili Chelsea w katastrofalną sytuację. Mistrz Anglii doznał siódmej porażki w obecnym sezonie i z dorobkiem 11 pkt. zajmuje dopiero 16. miejsce w tabeli. To niebywałe, ale londyńczycy mają zaledwie trzy oczka przewagi nad strefą spadkową!

Stoke City - Chelsea Londyn 1:0 (0:0)
1:0 - Marko Arnautović 53'

Stoke City: Jack Butland - Glen Johnson, Ryan Shawcross, Philipp Wollscheid, Erik Pieters, Charlie Adam (78' Ibrahim Afellay), Glenn Whelan, Xherdan Shaqiri (82' Mame Diouf), Bojan Krkić (71' Geoff Cameron), Marko Arnautović, Jonathan Walters.

Chelsea Londyn: Asmir Begović - Cesar Azpilicueta, Kurt Zouma, John Terry, Abdul Rahman Baba (70' Oscar), Ramires (77' Loic Remy), Nemanja Matić, Pedro Rodriguez (70' Cesc Fabregas), Willian, Eden Hazard, Diego Costa.

Żółte kartki: Glenn Whelan, Ryan Shawcross, Glen Johnson (Stoke City) oraz Abdul Rahman Baba (Chelsea Londyn).

Sędzia: Anthony Taylor.

Widzów: 27 550.