Premier League: Bezbarwny, ale zwycięski Man Utd, błąd Łukasza Fabiańskiego i porażka Swansea

W spotkaniu z West Bromwich Albion Manchester United przeżywał męki, ale ostatecznie zwyciężył 2:0. Znakomitą formę utrzymuje Leicester City, przegrała natomiast drużyna Łukasza Fabiańskiego.

Szymon Mierzyński
PAP

Czerwone Diabły zaliczyły bardzo przeciętny występ. W pierwszej połowie nie miały żadnego pomysłu na rozmontowanie skomasowanej obrony The Baggies, a po przerwie uratował je Jesse Lingard, który trafił do siatki pięknym technicznym strzałem sprzed pola karnego.

Ten przebłysk 22-latka ułatwił zadanie zespołowi Louisa van Gaala, bo West Bromwich Albion miało ogromny kłopot ze zmianą nastawienia. Wyrównaniem zapachniało tylko raz, gdy z kilku metrów koszmarnie spudłował Saido Berahino.

Ostatecznie gospodarze triumfowali 2:0, bowiem w doliczonym czasie Juan Mata pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Garetha McAuleya na Anthonym Martialu. Obrońca przyjezdnych obejrzał za to przewinienie czerwoną kartkę.

Porażki doznało Swansea City Łukasza Fabiańskiego. Decydującego gola dla Norwich City zdobył w 70. minucie Jonny Howson. Polski bramkarz niestety popełnił błąd, bo chcąc przeciąć dośrodkowanie z rzutu rożnego, niepotrzebnie ruszył w kierunku zgrywającego piłkę Dieumerciego Mbokaniego i zaliczył "pusty przebieg".

Znakomitą dyspozycję utrzymuje Leicester City. Drużyna Claudio Ranieriego pokonała tym razem Watford FC 2:1, w efekcie ma już 25 pkt. - tyle samo co Arsenal i Manchester City.

Manchester United - West Bromwich Albion 2:0 (0:0)
1:0 - Jesse Lingard 52'
2:0 - Juan Mata (k.) 90+2'

Manchester United: David de Gea - Ashley Young (62' Phil Jones), Chris Smalling, Daley Blind, Marcos Rojo (76' Cameron Borthwick-Jackson), Michael Carrick, Bastian Schweinsteiger, Juan Mata, Wayne Rooney (82' Ander Herrera), Jesse Lingard, Anthony Martial.

West Bromwich Albion: Boaz Myhill - Craig Dawson, Gareth McAuley, Jonny Evans, Chris Brunt (85' Callum McManaman), James Morrison (72' Saido Berahino), Claudio Yacob, Darren Fletcher, James McClean, Stephane Sessegnon, Jose Salomon Rondon (72' Rickie Lambert).

Żółte kartki: Marcos Rojo (Manchester United) oraz Craig Dawson, Jose Salomon Rondon, Chris Brunt (West Bromwich Albion).

Czerwona kartka: Gareth McAuley /90+1' za faul/ (West Bromwich Albion).

Sędzia: Mike Dean.