Oficjalnie: Szymon Gąsiński poza Zagłębiem. Jakub Wilk wreszcie zgłoszony

W ostatnich dniach dużo działo się w Zagłębiu Sosnowiec. W szeregach beniaminka I ligi doszło do kolejnych zmian kadrowych.

Olga Krzysztofik

Za porozumieniem stron klub rozwiązał kontrakt z Szymonem Gąsińskim, 32-letni bramkarz dołączył do Zagłębia Sosnowiec w przerwie zimowej sezonu 2014/15. W tym czasie wywalczył awans na zaplecze ekstraklasy i łącznie rozegrał 14 spotkań (9 w II lidze, 3 w I lidze i 2 w Pucharze Polski).

Ostatni raz Gąsiński wystąpił w ligowym meczu w połowie sierpnia (3. kolejka, porażka 2:3 z Wigrami Suwałki), a dokładnie miesiąc później zagrał w 1/8 finału Pucharu Polski przeciwko Wdzie Świecie (wygrana 4:1). Jednak po spotkaniu z Wigrami "jedynką" w sosnowieckiej bramce był Wojciech Fabisiak, a w ostatnim meczu - ze względu na chorobę Fabisiaka - między słupkami zadebiutował Matko Perdijić.

Choć informowaliśmy, że Jakub Wilk został zgłoszony do rozgrywek I ligi pod koniec zeszłego tygodnia, to stało się to faktem dopiero w tym tygodniu. Informacja płynąca z klubu była więc wtedy przedwczesna, lecz teraz już wszelkie formalności zostały dopełnione i 30-letni pomocnik może być brany pod uwagę przy ustalaniu meczowego składu.