Piłkarze Zagłębia od dawna czekają na zwycięstwo: "Nie poddajemy się"

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin jeszcze kilka tygodni temu zajmowali wysokie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Ostatnio sytuacja Miedziowych zdecydowanie się jednak pogorszyła. Beniaminek ostatni mecz ligowy wygrał 18 września.

W tym artykule dowiesz się o:

18 września w 9. kolejce Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin pokonało 4:2 Cracovię. Potem Miedziowi przegrali z Lechią Gdańsk (1:3), zremisowali ze Śląskiem Wrocław (1:1), Pogonią Szczecin (0:0), Górnikiem Łęczna (0:0) oraz polegli z Piastem Gliwice (0:2). W ostatniej kolejce Ekstraklasy beniaminek musiał uznać wyższość Wisły Kraków, przegrywając 1:3. W międzyczasie lubinianie ponieśli porażkę też w ćwierćfinale Pucharu Polski z Lechem Poznań (0:1).

Jeszcze nie tak dawno temu Zagłębie zajmowało miejsce w czołówce tabeli. Teraz drużyna Piotra Stokowca spadła już na dwunastą pozycję i nad strefą spadkową ma zaledwie pięć punktów przewagi.

- Ja pod tą grą się podpisuje. Na pewno gorzka pigułka w postaci ostatnich wyników, ale się nie poddajemy. Gwarantuję, że ta drużyna się podniesie z tej trudnej sytuacji, w której się znaleźliśmy - mówił niedawno szkoleniowiec Zagłębia.

Stokowiec w związku z przerwą związaną z meczami reprezentacji ma teraz okazję dłużej popracować ze swoimi piłkarzami. - Wydaje mi się, że przyda się ta przerwa. Może zdołamy przerwać tą złą passę i w końcu jakiś mecz wygrać - skomentował Jarosław Kubicki.

Zagłębie drogi do wyjścia z kryzysu nie ma jednak łatwej. Najbliższe spotkania lubinianie rozegrają bowiem na wyjeździe. 19 listopada w rewanżowym pojedynku  Pucharu Polski zmierzą się z Lechem w Poznaniu, a potem w lidze kolejno rywalizować będą z Podbeskidziem i Koroną.