Red Bull podciął Pogoni Szczecin skrzydła

Pogoń Szczecin przegrała w Lipsku sparing z miejscowym RB. Drużyna z Pomorza raziła nieskutecznością i nie odkuła się po serii ligowych niepowodzeń.

Portowcy wyjechali do Lipska, korzystając z przerwy reprezentacyjnej. Kiedy umawiali się na sparing, nie spodziewali się, że kilkunastu zawodników wypadnie ze składu. Powody są różne. Przede wszystkim kontuzje, ale również wzmocnienie rezerw czy wyjazd na reprezentacje młodzieżowe.

Pogoń Szczecin ruszyła więc do Niemiec w szesnastu. Oczywiście czołowa drużyna 2. Bundesligi również nie zagrała w najsilniejszym składzie. Co wynikło z tej mieszanki? Wyrównane spotkanie. Przed przerwą lepsze szanse na gola mieli gospodarze: Massimo Bruno trafił w Jakuba Czerwińskiego, a Dominik Kaiser spudłował technicznym strzałem. Pogoń odpowiedziała niecelnymi próbami Rafała Murawskiego i Adama Frączczaka.

Czesław Michniewicz miał w tym momencie na boisku wszystkich zdrowych, podstawowych zawodników. Coraz mocniej zaczyna zastanawiać absencja Dawida Kudły. Nie bronił już w ligowym meczu z Legią Warszawa, a później klub wydał komunikat o chorobie bramkarza. Trwa to już tydzień, a w sparingu zagrał Jakub Słowik.

Trener Pogoni szykował już następne roszady, a tymczasem jego drużyna straciła gola. Sędzia gwizdnął rzut wolny po faulu Mateusza Lewandowskiego. RB posłał dobre dośrodkowanie, a Marvin Commper nie przebiegł całego boiska na darmo. Obrońca wpakował piłkę do bramki na 1:0.

Pogoń próbowała do końca uratować się przed porażką. Najbliżej trafienia do bramki był Miłosz Przybecki i to trzykrotnie. Za każdym razem było bliżej. W 89. minucie pędziwiatr ze Szczecina wybiegł sam na sam w bramkarzem, po czym strzelił w słupek! Na tym szanse się skończyły, a szczecinianie nie odkuli się po serii ligowych niepowodzeń.

To druga jesienią porażka Pogoni na terenie Niemiec. Mniej dotkliwa niż poprzednia, kiedy Pogoń przegrała 0:4 z 1.FC Kaiserslautern.

RB Lipsk - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
1:0 - Marvin Compper 55'

RB: Gulacsi - Teigl, Orban (70' Sebastian), Commper (70' Reddemann), Halstenberg (61' Hierlander) - Kaiser, Demme (61' Palacios Martinez), Khedira (70' Gipson), Bruno (61' Janelt), Jung - Mauer (36' Diawasie).

Pogoń: Słowik (80' Henger) - Frączczak, Czerwiński, Fojut, Lewandowski - Walski (56' Przybecki), Matras - Akahoshi (71' Chouwer), Murawski, Małecki (67' Piotrowski) - Dwaliszwili (56' Murayama).

Żółte kartki: Fojut, Akahoshi, Murayama, Frączczak (Pogoń).