Wisła Płock - GKS Katowice: Pierwsza porażka Brzęczka. Wisła mistrzem półmetka!

GKS Katowice przegrał pierwszy mecz pod wodzą Jerzego Brzęczka. Zespół z Górnego Śląska musiał w Płocku uznać wyższość lidera I ligi - Wisły. Płocczanie mecz kończyli w osłabieniu - z trenerem na trybunach.

Michał Piegza

Niepokonany pod wodzą Jerzego Brzęczka GKS w końcu przegrał. Katowiczanie ulegli liderowi tabeli - Wiśle. Pierwsze minuty meczu były niezbyt emocjonujące. Żadna z drużyn nie chciała zbyt szybko otworzyć się przed rywalem i szans na zdobycie gola zespoły szukały głównie wrzucając piłki w pole karne.

Aktywniejsi w ofensywie byli katowiczanie, którzy wprawdzie nie stwarzali sobie zbyt klarownych szans, ale z wielu pozycji decydowali się na uderzenia na bramkę Seweryna Kiełpina.

Gospodarze żwawiej zaczęli grać po pół godzinie meczu i szybko mogli się cieszyć z efektów. W 36. minucie na strzał zdecydował się Damian Piotrowski, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki GieKSy. Chwilę przed przerwą mogło być 2:0, ale Wojciech Łuczak głową uderzył minimalnie niecelnie.

Nafciarze prowadzenie podwyższyli kilka minut po zmianie stron. W 54. minucie Piotrowski po raz kolejny zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i piłka ponownie znalazła się w bramce katowiczan.

Po stracie drugiego gola Jerzy Brzęczek dokonał ostatniej zmiany w składzie, goście zaatakowali, ale nie potrafili poważniej zagrozić Kiełpinowi. To Wisła była bliżej podwyższenia prowadzenia. Na kwadrans przed końcem gry Paweł Łysiak w sytuacji sam na sam nie był w stanie pokonać Rafała Dobrolińskiego.

W końcówce gospodarze musieli radzić sobie w osłabieniu. Czerwoną kartkę otrzymał Przemysław Szymiński, ale katowiczanie nie potrafili wykorzystać liczebnej przewagi. W ostatnich minutach na trybuny odesłany został także trener Wisły Marcin Kaczmarek.

Dzięki wygranej Wisła Płock zapewniła sobie pierwsze miejsce na półmetku sezonu.

Wisła Płock - GKS Katowice 2:0 (1:0)
1:0 - Piotrowski 36'
2:0 - Piotrowski 53'

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Bartłomiej Sielewski, Piotr Mroziński - Damian Piotrowski (70' Jakub Bąk), Maksymilian Rogalski (40' Wojciech Łuczak), Piotr Wlazło, Paweł Łysiak, Dominik Kun - Mikołaj Lebedyński (79' Dimityr Ilijew).

GKS Katowice: Rafał Dobroliński - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Oliver Praznovsky, Rafał Pietrzak (46' Maciej Bębenek) - Adrian Frańczak, Łukasz Pielorz, Povilas Leimonas (46' Filip Burkhardt), Bartosz Iwan (61' Wojciech Trochim), Paweł Szołtys - Grzegorz Goncerz.

Żółte kartki: Szymiński 2 (Wisła) oraz Goncerz, Kamiński, Burkhardt (GKS).

Czerwona kartka: Szymiński (Wisła) /za 2 żółte, 81'/.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).