Tytuł Raula Gonzaleza na zakończenie kariery. Hiszpan triumfował z New York Cosmos

Legendarny piłkarz z Hiszpanii pożegnał się z zawodowym futbolem. W ostatnim występie nie strzelił gola, ale jego zespół odniósł zwycięstwo w finale North American Soccer League.

Konrad Kostorz
Raul East News / Na zdjęciu: Raul

Raul Gonzalez w marcu 2014 roku ogłosił, że po zakończeniu sezonu przez Al-Sadd zawiesza buty na kołku. Kilka miesięcy później postanowił jednak kontynuować występy i związał się z New York Cosmos - klubem występującym w North American Soccer League, czyli na drugim szczeblu rozgrywkowym w USA i Kanadzie.

38-latek wystąpił w ponad 20 meczach nowojorskiego zespołu i strzelił 8 goli. Jego drużyna wygrała pierwszą część sezonu zasadniczego, a w finałowym meczu zmierzyła się z triumfatorem drugiej połowy rozgrywek - Ottawa Fury - po uprzednim zwycięstwie w półfinale nad Fort Lauderdale Strikers (2:1 i gol Raula).

W finale, którego stawką był tytuł nazywany "Soccer Bowl", New York Cosmos pokonał Ottawa Fury 3:2 po hat-tricku Argentyńczyka Gastona Cellerino, a Raul przebywał na murawie przez pełne 90 minut (podobnie jak Marcos Senna i Danny Szetela). To drugie takie trofeum klubu powstałego w 2010 roku.

W trakcie 21-letniej kariery Raul najwięcej spośród 22 tytułów zdobył w Realu: m.in. trzykrotnie wygrał Ligę Mistrzów, dwukrotnie Puchar Interkontynentalny, a sześć razy został mistrzem Hiszpanii. Po trofea sięgał również z Schalke 04, gdzie wywalczył Puchar i Superpuchar Niemiec, oraz katarskim Al Sadd.