Rosja: Maciej Rybus bohaterem Tereka Grozny

W niedzielnym meczu 16. kolejki rosyjskiej ekstraklasy Terek Grozny zremisował 2:2 z Kubaniem Krasnodar, a bramkę na wagę remisu dla czeczeńskiej ekipy zdobył Maciej Rybus.

Maciej Kmita
Maciej Rybus w reprezentacji Polski gra na lewej obronie / Maciej Rybus w reprezentacji Polski gra na lewej obronie

Maciej Rybus rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a do gry wszedł w 68. minucie przy stanie 1:2, gdy Terek grał w "10" po czerwonej kartce dla Igora Lebiedenki.

W 76. minucie reprezentant Polski doprowadził do wyrównania, czym uratował swój zespół przed porażką. 26-latek dobił piłkę do bramki rywali po zablokowany dosłownie na linii bramkowej strzale Fiodora Kudriaszowa.

Mecz z Kubaniem był już czwartym z rzędu Tereka, w którym Rybus wylądował poza wyjściowym składem.

Gol strzelony w Krasnodarze jest jego trzecim w sezonie, a jego dorobek uzupełniają dwie asysty.

Kubań Krasnodar - Terek Grozny 2:2 (2:0)
1:0 - Balde 6'
2:0 - Balde 30'
2:1 - Ucyjew 67'
2:2 - Rybus 76'