Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Piłkarze Śląska Wrocław odwiedzili chore dzieci

Z okazji zbliżających się Mikołajek piłkarze Śląska Wrocław przekazali pluszowe zabawki chorym dzieciom. Uroczyste wręczenie maskotek nastąpiło w czwartek w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej.
Artur Długosz
Artur Długosz

W czasie ostatniego meczu ligowego na Stadionie Wrocław zbierano pluszowe zabawki dla Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy dostarczyli na stadion setki pluszaków wszelkiej maści - od znanych od lat misiów, po bohaterów najnowszych kreskówek.

Wrocławianie w porozumieniu z Fundacją doszli do wnioski, że zebrane zabawki trafią do dzieci z Kliniki Nefrologii Pediatrycznej i właśnie na tym oddziale Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej zjawiła się w czwartek delegacja Śląska Wrocław. Tworzyli ją m.in. piłkarze ekstraklasowego zespołu: Flavio Paixao i Krzysztof Ostrowski, którzy już chwilę po wejściu zderzyli się ze wspaniałym i gorącym przywitaniem przygotowanym przez małych pacjentów oddziału.

Piłkarze Śląska odwiedzili chore dzieci /fot. Śląsk Wrocław Piłkarze Śląska odwiedzili chore dzieci /fot. Śląsk Wrocław
- Jestem naprawdę bardzo wzruszona - mówiła ordynator oddziału prof. Danuta Zwolińska. - Dzieciaki oczekiwały piłkarzy już od samego rana i na pewno po takim spotkaniu wśród męskiej części naszych pacjentów rosną przyszli zawodnicy Śląska. Jestem bardzo wdzięczna, że piłkarze znaleźli czas, aby przyjść do dzieci i z nimi porozmawiać. Te dyskusje o ich zawodzie, o pracy z trenerami, trochę o życiu prywatnym, to z pewnością bardzo miły akcent tego spotkania - dodawała prof. Zwolińska.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy przyjść i spowodować trochę uśmiechów na twarzach dzieci, które zamiast w szpitalu na pewno wolałyby teraz być w swoich domach - podkreślał Krzysztof Ostrowski. - Dla nas to wyjście jest również bardzo ważne, bo mogliśmy trochę podejść z dystansem do naszej codziennej pracy i w towarzystwie dzieci zrelaksować się i pomyśleć o czymś innym - dodawał "Ostry".

Pluszaki zebrane przy wsparciu kibiców Śląska Wrocław nie były jedynymi mikołajkowymi prezentami dla dzieci. Pacjenci Oddziału Kliniki Nefrologii Pediatrycznej w czasie całego spotkania z piłkarzami WKS-u mieli okazję do wspólnych zdjęć i zebrania autografów. Uśmiech na ich twarzach gościł również po słodkim poczęstunku, który dotarł do nich z zawodnikami zielono-biało-czerwonych.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×