Franck Ribery wrócił po dziewięciu miesiącach

Franck Ribery w końcu wyleczył kontuzjowaną kostkę i rozegrał pierwszy mecz w sezonie. W przegranym spotkaniu z Borussią Moenchengladbach (1:3) strzelił dla Bayernu Monachium honorowego gola.

Mateusz Skwierawski
EXPA/Newspixpl / EXPA/Newspix.pl

Francuz wszedł na boisko w 75 minucie zmieniając Roberta Lewandowskiego. Sześć minut później zdobył bramkę.

Był to pierwszy mecz Ribery'ego od 11 marca 2015 roku. Skrzydłowy leczył uraz prawej kostki przez ponad dziewięć miesięcy. Lekarze zakładali początkowo, że jego przerwa w grze potrwa trzy miesiące.

- Ta kontuzja działa mi na nerwy, to katastrofa. Chce wrócić do gry - żalił się piłkarz niemieckiemu dziennikowi "Bild".

Ribery zapowiadał niedawno, że liczy na powrót do gry 12 grudnia. Trener Pep Guardiola włączył go do kadry już na mecz z Borussią.

- Franck zrobił fantastyczne wrażenie podczas treningów, a jego powrót to dla nas wspaniała wiadomość - stwierdził Guardiola przed sobotnim spotkaniem.

Skrzydłowy ma fantastyczne statystyki w Bundeslidze. Rozegrał 194 mecze, strzelił 69 goli i miał 99 asyst. Ribery występuje w Bayernie od 2007 roku.