Serie A: Inter tradycyjnie wygrał 1:0, Nerazzurri kończyli mecz w osłabieniu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  /
PAP / /

Dziesiąte zwycięstwo ligowe Interu i ósme w stosunku 1:0! Podopieczni Roberto Manciniego zasłużenie pokonali na Sa Siro Genoę, choć rywale sprawili im nieco problemów.

W tym artykule dowiesz się o:

Nerazzurri nie tracili czasu i już w pierwszej połowie stworzyli sobie całkiem sporo dogodnych sytuacji do otwarcia wyniku. Powstrzymał ich reprezentacyjny bramkarz Mattia Perin, który świetnie spisywał się na linii. Obronił między innymi bardzo groźne uderzenie Adema Ljajicia i Genoa do przerwy utrzymywał bezbramkowy remis.

Po zmianie stron przewaga Interu nie malała i jeszcze przed upływem godziny rywalizacji kibice na San Siro cieszyli się z gola. Strzelił go - podobnie jak w przegranym 1:2 spotkaniu z SSC Napoli - Adem Ljajić. Serb dośrodkował z rzutu wolnego, piłka przeszyła pole karne i wpadła do bramki obok zaskoczonego Perina.

Genueńczycy przeprowadzili kilka groźnych akcji, jednak nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką Samira Handanovicia. Inter tradycyjnie solidnie bronił, a przy odrobinie szczęścia strzeliłby drugiego gola. Sporo ożywienia do gry wniósł Ivan Perisić, jednak ostatecznie mediolańczycy tradycyjnie wygrali różnicą jednego trafienia. Nie przeszkodziła w tym nawet "czerwień" Danilo D'Ambrosio w końcówce spotkania.

To było 10. zwycięstwo ligowe Interu w tym sezonie i 8. w stosunku 1:0. Zespół Roberto Manciniego co najmniej do niedzieli został liderem Serie A. Straci prowadzenie, jeśli SSC Napoli pokona na wyjeździe Bologna FC.

Inter Mediolan - Genoa CFC 1:0 (0:0) 1:0 - Ljajić 59'

Inter: Handanović - D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Telles - Melo (46' Brozović), Medel - Biabiany, Palacio (90' Guarin), Ljajić - Jovetić (75' Perisić).

Genoa: Perin - Izzo (81' Cissokho), Burdisso, Ansaldi - Figueiras (75' Pandev), Rincon, Costa, Laxalt - Lazović (60' Capel), Gakpe, Perotti.

Czerwona kartka: D'Ambrosio /87' za drugą żółtą/ (Inter).