Serie A: Kapitalne interwencje Skorupskiego! Świetne noty Polaka, Luca Toni powstrzymany

Ostatnie tygodnie są dla Łukasza Skorupskiego bardzo udane. Wysoką formę polski bramkarz potwierdził w wygranym przez Empoli FC 1:0 pojedynku z Hellasem Werona w 15. kolejce Serie A.

Konrad Kostorz
East News

Za występ przeciwko Lazio w 14. serii gier Łukasz Skorupski trafił do "jedenastki" kolejki według portalu football-italia.net. Niewykluczone, że w ten sam sposób zostanie wyróżniony także tym razem, ponieważ włoskie portale - m.in. tuttomercatoweb.com, calcioweb.eu oraz calciomercato.it - przyznały mu notę "7" w skali 1-10.

Skorupski był obok strzelca jedynego gola w meczu Andrei Costy najlepszym piłkarzem na murawie Stadio Marcantonio Bentegodi w Weronie. Uzasadniając przyznanie byłemu golkiperowi Górnika Zabrze i AS Romy wysokich ocen, wskazano, że w pierwszej połowie popisał się dwiema świetnymi interwencjami po strzałach Luki Toniego i obronił też w wielkim stylu próbę Federico Vivianiego. Popisywał się znakomitym refleksem, a jego parady były efektowne. Po zmianie stron Skorupski miał już mniej pracy.

W meczu Hellasu Werona z Empoli FC zagrali też Paweł Wszołek wśród pokonanych oraz Piotr Zieliński u zwycięzców. Obaj spisali się przeciętnie - młodszy z Polaków był jednym z najsłabszych piłkarzy zespołu Marco Giampaolo, a skrzydłowy gospodarzy został zmieniony już w 57. minucie, co najlepiej pokazuje, że występ nie był jego popisem. "Znacznie lepszy od Wszołka" - napisali redaktorzy calciomercato.it o Bosko Jankoviciu, który zastąpił naszego rodaka.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)