Serie A: Skorupski znów znakomity! Nowy trener i Wszołek w "11", Fiorentina wiceliderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Łukasz Skorupski w drugim meczu ligowym z rzędu zachował czyste konto, a Empoli FC pokonało Hellas Werona. Bez problemu z Udinese wygrała Fiorentina, która została nowym wiceliderem tabeli.

Andrea Mandorlini nie stawiał na Pawła Wszołka. Ani razu nie posłał go do boju w podstawowym składzie Hellasu. Nowy opiekun ostatnich w tabeli werończyków Luigi Delneri od razu zaufał Polakowi, który wcielił się w rolę prawoskrzydłowego. Niestety nie był to jego popisowy występ i już w 57. minucie jego miejsce na boisku zajął Bosko Janković.

Hellas grał lepiej niż w ostatnich tygodniach, ale naprzeciwko siebie miał Łukasza Skorupskiego. Golkiper Empoli znów miał świetny dzień i już w pierwszej połowie popisał się trzema znakomitymi interwencjami. W całym meczu kilka razy powstrzymał króla strzelców Serie A Lucę Toniego i wyrósł na bohatera Azzurrich, którzy w tabeli awansowali na 10. pozycję.

Jedynego gola dla Empoli strzelił obrońca Andrea Costa w podbramkowym zamieszaniu, a 90 minut rozegrał w środku pola Piotr Zieliński. Polak nie należał do najwidoczniejszych zawodników.

Fiorentina wykorzystała potknięcie Napoli, awansowała na drugie miejsce w tabeli, a do prowadzącego w tabeli Interu Mediolan traci tylko punkt. Fiołki, które znów grały bez kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego, pewnie pokonały nieźle dysponowane w ostatnich tygodniach Udinese. Nieco szczęścia miał Nikola Kalinić, któremu w 26. minucie pomógł rykoszet. Później Chorwat wywalczył rzut karny i ostatecznie do Turynu na mecz z Juventusem Fiorentina uda się z 5 punktami przewagi nad Starą Damą.

Pozytywnym zaskoczeniem rundy jesiennej jest postawa Atalanty. Zespół z Bergamo plasuje się w górnej połówce tabeli, a w niedzielę wysoko wygrał z Palermo. Do strefy spadkowej spadł beniaminek z Frosinone, który w końcówce stracił remis w domowym pojedynku z Chievo.

Wyniki niedzielnych spotkań 15. kolejki Serie A:

ACF Fiorentina - Udinese Calcio 3:0 (1:0) 1:0 - Kalinić 26' 2:0 - Ilicić (k.) 62' 3:0 - Rodriguez 86'

Hellas Werona - Empoli FC 0:1 (0:0) 0:1 - Costa 62'

Frosinone Calcio - Chievo Werona 0:2 (0:0) 0:1 - Paloschi (k.) 89' 0:2 - Meggiorini 90+3'

Czerwona kartka: Pepe /90+2'/ (Chievo).

Atalanta Bergamo - US Palermo 3:0 (2:0) 1:0 - Denis 18' 2:0 - Cherubin 26' 3:0 - de Roon 80'

Czerwona kartka: Migliaccio /76'/ (Atalanta).

Sampdoria Genua - US Sassuolo 1:3 (0:3)

0:1 - Acerbi 8' 0:2 - Floccari 27' 0:3 - Pellegrini 39' 1:3 - Zukanović 90'