Premier League: Nie ma Mourinho - Chelsea jak nowo narodzona!

Chelsea słaba w tyłach, bezbarwna i bezradna w ofensywie? Nic z tych rzeczy! W pierwszym meczu po odejściu Jose Mourinho The Blues pokazali wysoką formę i nie dali najmniejszych szans Sunderlandowi, zwyciężając 3:1!

Szymon Mierzyński
PAP/EPA

Na ławce londyńczyków zasiadł tym razem Steve Holland, a Guus Hiddink, którego już oficjalnie ogłoszono nowym menedżerem, oglądał spotkanie z wysokości trybun, w towarzystwie Didiera Drogby i Romana Abramowicza.

Jego nowi podopieczni zaliczyli piorunujący pierwszy kwadrans. Już w 5. minucie po rzucie rożnym nie do obrony główkował Branislav Ivanović, a kilka chwil później - po centrze Serba z prawego skrzydła - mocnym uderzeniem do siatki trafił Pedro Rodriguez.

Chelsea grała szybko, ładnie dla oka i z polotem. W tyłach natomiast była w zasadzie nieomylna i przed przerwą Czarne Koty nie oddały ani jednego celnego strzału.

Tuż po przerwie zrobiło się już 3:0 i losy meczu były rozstrzygnięte. Ten gol padł po uderzeniu Oscara z rzutu karnego, który sprokurował faulem na Willianie Costel Pantilimon.

Sunderland szybko wprawdzie odpowiedział bramką Fabio Boriniego, który sytuacyjnie trafił do siatki po obronionej przez Thibauta Courtoisa główce Younesa Kaboula, ale tego popołudnia nie był w stanie realnie zagrozić mistrzowi Anglii.

Londyńczycy triumfowali 3:1, pokazując zupełnie inną formę niż w większości poprzednich spotkań. Kibice The Blues cieszyli się z wygranej, lecz dla nich odejście Jose Mourinho to wielki cios, o czym świadczyło wiele transparentów z hasłami na cześć Portugalczyka. Być może przyjście Guusa Hiddinka dla piłkarzy jest ulgą, o uznanie trybun nie będzie mu jednak tak łatwo.

Chelsea Londyn - Sunderland AFC 3:1 (2:0)
1:0 - Branislav Ivanović 5'
2:0 - Pedro Rodriguez 13'
3:0 - Oscar (k.) 50'
3:1 - Fabio Borini 53'

Chelsea Londyn: Thibaut Courtois - Branislav Ivanović, Kurt Zouma, John Terry, Cesar Azpilicueta, Cesc Fabregas (71' John Obi Mikel), Nemanja Matić, Willian, Oscar (82' Ramires), Pedro Rodriguez, Diego Costa (76' Loic Remy).

Sunderland AFC: Costel Pantilimon - Billy Jones, Sebastian Coates (23' Adam Johnson), John O'Shea, Younes Kaboul, Patrick van Aanholt, Duncan Watmore (79' Danny Graham), Yann M'Vila, Jack Rodwell, Ola Toivonen (46' Fabio Borini), Jermain Defoe.

Żółte kartki: Nemanja Matić (Chelsea Londyn) oraz Costel Pantilimon, Jack Rodwell, John O'Shea (Sunderland AFC).