38 meczów w 163 dni - Legia Warszawa i Lech Poznań grają najwięcej w Europie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  /
PAP / /

Polskie kluby rozpoczęły przerwę po długiej i wyczerpującej pierwszej części sezonu. Najbardziej eksploatowane były Legia Warszawa oraz Lech Poznań, które wystąpiły po 38 razy.

W tym artykule dowiesz się o:

Obie drużyny oficjalnie rozpoczęły rundę 10 lipca, kiedy Lech Poznań pokonał 3:1 Legię Warszawa w pojedynku o Superpuchar Polski. Kilka dni później rozgrywki zainaugurowała Ekstraklasa, piłkarze przystąpili również do eliminacji Ligi Mistrzów w przypadku Lecha oraz Ligi Europy, jeśli chodzi o Legię.

Łączny bilans obu zespołów jest identyczny: 21 występów w Ekstraklasie, 12 w europejskich pucharach, 4 w Pucharze Polski oraz wspomniane spotkanie o superpuchar. Łącznie: po 38 pojedynków od 10 lipca do 20 grudnia, co oznacza, że zawodnicy musieli wychodzić na boisko średnio co cztery dni - pomimo przerw reprezentacyjnych.

Lepsze wyniki ogółem osiągnęli warszawianie: 22 zwycięstwa, 8 remisów oraz 8 porażek. Bilans poznaniaków to 18 wygranych spotkań przy 6 remisach i 14 przegranych pojedynkach.

Kogo wyprzedzają ekipy Stanisława Czerczesowa i Jana Urbana pod względem liczby występów? Mają wyraźną przewagę zostawiając w tyle między innymi Partizan Belgrad (36 meczów), Club Brugge (35), Dinamo Zagrzeb (35), Astra Giurgiu (34), Steaua Bukareszt (34), Celtic Glasgow (33), Rapid Wiedeń (33) oraz Skenderbeu Korcze (33).

Najsilniejsze drużyny Europy na razie mają zdecydowanie mniej rozegranych meczów, ponieważ nie musiały rywalizować w eliminacjach do pucharów. Inaczej było na przykład w przypadku Borussii Dortmund, która jesienią również grała sporo - 30 razy.

{"id":"","title":""}