Premier League: Łukasz Fabiański bohaterem Swansea! Niebywałe szczęście Tottenhamu!

Nieprawdopodobne emocje miały miejsce w popołudniowych spotkaniach 19. kolejki Premier League! Łukasz Fabiański wybronił remis dla Swansea City, Tottenham pokonał Watford przy ogromie szczęścia, a Everton uległ Stoke 3:4 po golu w doliczonym czasie!

Szymon Mierzyński
Paul Jenkins/Actionplus / Foto Olimpik / Newspixpl Newspix / Paul Jenkins/Actionplus / Foto Olimpik / Newspix.pl

Łabędzie pojechały na stadion dużej wyżej notowanego Crystal Palace, ale nie straciły ani jednej bramki, w czym wielką zasługę miał właśnie reprezentant Polski! 30-latek w dwóch sytuacjach interweniował fantastycznie. W drugiej połowie obronił strzały Brede Hangelanda i Patricka Bamforda, przy czym za każdym razem zawodnicy Orłów uderzali z bliskiej odległości i wyjście z opresji wymagało znakomitego refleksu.

Ostatecznie na Selhurst Park padł bezbramkowy remis. Zupełnie inaczej potoczyło się starcie Evertonu ze Stoke City. The Potters triumfowali 4:3, a decydującego gola Marko Arnautović zdobył w doliczonym czasie z rzutu karnego.

Wcześniej sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Podopieczni Marka Hughesa dwukrotnie obejmowali prowadzenie, lecz gdy w 71. minucie zrobiło się 3:2 dla The Toffees, niewiele wskazywało na ostateczny triumf gości. Ci jednak dopięli swego i po pokonaniu Manchesteru United sprawili kolejną niespodziankę.

Mniej bramek, ale równie dużo emocji było na Vicarage Road. Po pierwszej połowie Watford remisował z Tottenham 1:1. W drugiej części czerwoną kartkę za brutalny faul na Eriku Lameli otrzymał Nathan Ake, mimo to miejscowym zabrakło bardzo niewiele, by sięgnąć po trzy punkty. W 89. minucie po strzale Bena Watsona bezpośrednio z rzutu rożnego Hugo Lloris cudem wybił piłkę z linii bramkowej i jak wykazała technologia goal-line, o szczęściu Kogutów zdecydowały dosłownie centymetry.

Ekipa Quique Sancheza Floresa mogła sobie pluć w brodę, zwłaszcza że rywal natychmiast wyszedł z kontrą i to on zadał ostateczny cios, choć zrobił to w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Po centrze Kierana Trippiera Heung-Min Son pokonał Heurelho Gomesa pięknym strzałem piętą, sęk w tym, że w tej samej akcji przy poprzednim dośrodkowaniu był na spalonym, czego nie wychwycił sędzia asystent.

W pozostałych popołudniowych spotkaniach komplet oczek powędrował na konto Norwich City oraz West Bromwich Albion.