Manchester United walczy o uniknięcie najgorszej serii od ponad 23 lat!

Manchester United nadal czeka na przerwanie fatalnej serii meczów bez zwycięstwa. Jeśli w sobotę nie pokona Swansea City, to odnotuje najgorszą passę od ponad 23 lat!

Szymon Mierzyński
Jonny Evans, Manchester United Newspix / Fot. Newspix.pl / Jonny Evans, Manchester United

Ostatni triumf ekipy Louisa van Gaala miał miejsce 21 listopada, gdy pokonała ona na wyjeździe Watford 2:1. Później w sześciu potyczkach zebrała tylko trzy punkty. Najpierw zremisowała z Leicester City i West Hamem United, by następnie trzy razy z rzędu zejść z boiska na tarczy (po pojedynkach z AFC Bournemouth, Norwich City oraz Stoke City).

Już przed ostatnią potyczką z Chelsea Czerwone Diabły miały najgorszą serię od 8 lat. Nie pokonały mistrza Anglii, rozgrywając szósty z rzędu mecz bez zwycięstwa. Jeśli nie pokonają również Łabędzi, będzie to ich siódme spotkanie bez wygranej, a takiego koszmaru nie przeżywały od jesieni 1992 roku!

W tamtym okresie - od połowy września do początku listopada - Man Utd nie potrafił ograć kolejno: Tottenhamu Hotspur (1:1), Queens Park Rangers (0:0), Middlesbrough (1:1), Liverpoolu FC (2:2), Blackburn Rovers (0:0), Wimbledonu FC (0:1) oraz Aston Villi (0:1). Przełamanie nadeszło dopiero w starciu z Oldham Athletic (3:0).