Puchar Anglii: Amatorzy zatrzymali Liverpool

Występujący w League Two zespół Exeter City zremisował z Liverpoolem (2:2) w meczu 3. rundy Pucharu Anglii. Powtórka spotkania odbędzie się już na Anfield.

Bartosz Zimkowski
Piłka nożna / Piłka nożna

Aż trzynastu piłkarzy Liverpoolu jest kontuzjowanych, więc Juergen Klopp musiał w eksperymentalnym składzie wystąpić przeciwko drużynie, która na co dzień rywalizuje w League Two (IV poziom rozgrywek).

Jak trudne będzie to spotkanie do The Reds pokazała dziewiąta minuta, gdy Exeter wyszło na prowadzenie. Josh Read dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie Connor Randall nie sięgnął jej, a Tom Nicholls wślizgiem wpakował futbolówkę do siatki LFC.

Z pewnością grze klubu z Premier League nie pomagała murawa, która była w kiepskim stanie. Mimo to 180 sekund później Liverpool doprowadził do wyrównania.

Fatalny błąd popełnili środkowi obrońcy Exeter, którzy podarowali piłkę Sinclairowi, który z 10 metrów płaskim strzałem zdobył gola. Kolejne minuty należały do zespołu z miasta Beatlesów, ale nie byli w stanie postawić kropki nad "i".

Zrobili to za gospodarze w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Lee Holmes tak dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, że ta leciała wprost w Adama Bogdana, ale Węgier nie trafił w nią i ostatecznie wpadła do jego siatki! To był fatalny błąd bramkarza The Reds.

Po zmianie stron Exeter prezentowało się bardzo dobrze i The Reds mieli problem ze stworzeniem sobie okazji strzeleckiej. Udało się jednak doprowadzić do remisu 17 minut przed końcem meczu. Ojo dośrodkował w pole karne, gdzie Taylor tak nieszczęśliwie podał, że piłka trafiła do Smitha, który umieścił ją w siatce.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2, co w Exeter mogą uznać za sukces finansowy, ponieważ połowa wpływów z biletów z powtórzonego meczu z Anfield trafią na konto tego klubu.

Exeter City - Liverpool FC 2:2 (2:1)
1:0 - Tom Nicholls 9'
1:1 - Jerome Sinclair 12'
2:1 - Lee Holmes 45+1'
2:2 - Brad Smith 73'

Exeter: Robert Olejnik - Craig Woodman, Christian Ribeiro (66' Arron Davies), Josh Read, Troy Brown, David Noble (62' Matt Oakley), Jordan Moore-Taylor, Jordan Tillson, Lee Holmes (84' Joel Grant), Alex Nicholls, Tom Nicholls.

Liverpool: Adam Bogdan - Connor Randall, Tiago Ilori (77' Joe Maguire), Jose Enrique, Brad Smith, Joao Teixeira, Cameron Brannagan, Kevin Stewart, Ryan Kent (57' Pedro Chirivella), Jerome Sinclair (71' Sheyi Ojo), Christian Benteke.

Żółte kartki: -.

Sędzia: Stuart Attwell.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)