Łukasz Skorupski bohaterem polskiego meczu w Serie A! Zieliński i Glik też zagrali dobrze

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News
East News

Włoskie media przyznały bardzo wysokie noty Łukaszowi Skorupskiemu za występ w spotkaniu 19. kolejki Serie A pomiędzy Torino a Empoli. Zespół polskiego bramkarza i Piotra Zielińskiego wygrał 1:0.

Najkorzystniejsze oceny otrzymali Łukasz Skorupski oraz autor zwycięskiej bramki dla Empoli FC Massimo Maccarone - po "7" w skali 1-10. Golkiperowi Azzurrich taką notę przyznały m.in. tuttomercatoweb.com, calcioweb.eu oraz torinotoday.it.

Uzasadniając tak wysoką notę Skorupskiego, podkreślono przede wszystkim jego znakomitą interwencję po strzale Josefa Martineza w pierwszej połowie oraz szereg skutecznych parad po zmianie stron. W drugiej odsłonie rywalizacji 24-latek raczej nie musiał pokazywać kunsztu, ale znów był pewnym punktem ekipy Marco Giampaolo.

Skorupskiego śmiało można określić mianem bohatera Empoli. Nie był to jego pierwszy tak udany występ i nie przez przypadek kończy pierwszą rundę sezonu bez ani jednej opuszczonej minuty. Puścił 23 gole, a lepszym wynikiem mogą pochwalić się tylko golkiperzy Napoli, Interu (najlepszy wynik - 12 straconych bramek), Fiorentiny, Juventusu, Sassuolo, Chievo oraz Romy.

"Nie był tak widoczny i aktywny jak w meczu z Interem. Zrobił krok wstecz" - napisał serwis tuttomercatoweb.com o Piotrze Zielińskim, który również rozegrał 90 minut. Pomimo tego środkowego pomocnika Empoli oceniono przyzwoicie - na "6". Na podobnym poziomie zagrał playmaker Toskańczyków Riccardo Saponara.

Kamil Glik po 18. kolejce był chwalony za wyłączenie z gry lidera klasyfikacji strzelców Gonzalo Higuaina. Tym razem kapitan Torino FC spisał się nieco słabiej, ale mimo to należał do najjaśniejszych punktów Byków. Miał nieco problemów z Maccarone, a w doliczonym czasie gry zabrakło mu centymetrów, by doprowadzić do wyrównania. Od większości redakcji otrzymał notę "6".