Puchar Ligi Francuskiej: Kompromitacja Olympique Marsylia!

Kompromitujący występ w ćwierćfinale Pucharu Ligi Francuskiej zaliczył Olympique Marsylia. Ekipa Michela przegrała po dogrywce 1:2 z Toulouse FC, które w Ligue 1 rozpaczliwie walczy o utrzymanie!

Szymon Mierzyński

Po 90 minutach na tablicy wyników było 1:1, a oba gole padły w bardzo krótkim odstępie w pierwszej połowie. Gospodarze prowadzili po precyzyjnym uderzeniu Wissama Ben Yeddera z ostrego kąta, lecz już po dwóch minutach jeszcze ładniejszym trafieniem wyrównał Georges-Kevin N'Koudou, który znakomicie wypracował sobie pozycję do strzału sprzed pola karnego, a następnie umieścił piłkę w siatce idealnie przy dalszym słupku.

Później bramki nie padały bardzo długo i do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka. Ekipa z Tuluzy wypadła w niej nieco lepiej, a decydującego gola zdobył Martin Braithwaite. Duńczyk ośmieszył dryblingiem Stephane'a Sparagnę i Javiera Manquillo i pokonał Yohanna Pele uderzeniem z najbliższej odległości.

Olympique nie zdołał już odpowiedzieć i musiał uznać wyższość rywala, który w Ligue 1 zajmuje dopiero 18. miejsce w tabeli.

Toulouse FC to już drugi półfinalista Pucharu Ligi Francuskiej. Pierwszym zostało we wtorek Girondins Bordeaux, które wygrało z FC Lorient 2:0.