Sparingowo: Podbeskidzie Bielsko-Biała rozgromiło outsidera I ligi

W rozegranym w Czechowicach-Dziedzicach meczu sparingowym Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Rozwój Katowice 4:0. Bramki dla Górali zdobywali Mateusz Szczepaniak (dwie), Adam Mójta oraz Paweł Tarnowski.

Dla obu zespołów było to pierwsze sparingowe starcie podczas zimowych przygotowań. Podbeskidzie Bielsko-Biała mecz rozpoczęło w bardzo dobrym stylu. Już w 7. minucie płaskim strzałem z ostrego kąta Wojciecha Pawłowskiego pokonał Adam Mójta. Chwilę później bielszczanie prowadzili już 2:0, a bramkę zdobył Paweł Tarnowski.

Górale nie zamierzali poprzestać na zdobyciu dwóch bramek. W 13. minucie swoją pierwszą bramkę zdobył Mateusz Szczepaniak. Zespoły ledwo wznowiły grę, a bielszczanie ponownie mogli cieszyć się ze strzelonego gola. Ponownie sposób na pokonanie Pawłowskiego znalazł Szczepaniak.

Więcej goli w sparingu rozegranym w Czechowicach-Dziedzicach nie padło. Górale mieli przewagę, ale nie potrafili tego udokumentować kolejnymi golami. Po 45 minutach trenerzy obu ekip dali szansę gry nowym jedenastkom, co miało szkoleniowcom pomóc w ocenie dyspozycji swoich podopiecznych.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Rozwój Katowice 4:0 (4:0) 1:0 - Adam Mójta 7' 2:0 - Paweł Tarnowski 11' 3:0 - Mateusz Szczepaniak 13' 4:0 - Mateusz Szczepaniak 15'

Podbeskidzie Bielsko-Biała:

I połowa: Kaczmarek - Pazio, Baranowski, Kolcak, Mójta - Łuszkiewicz, Kato - Kowalski, Bartlewski, Tarnowski - Szczepaniak.

II połowa: Madejski - Adu, Nowak, Lazarus, Jaroch - Sokołowski, Możdżeń, Deja, Kołodziej, Janić - Jonkisz.

Rozwój Katowice:

I połowa: Pawłowski - Gonzalez, Menzel, Gałecki, Winiarczyk, Wróbel, Jaroszek, Thompson, Szymański, Nowak, Żak.

II połowa: Soliński - Kozłowski, Barwiński, Tkocz, Giesa, Kopczyk, Domański, Cholerzyński, Król, Kun, Czerkas