Sparingowo: Druga porażka Jagiellonii Białystok

W drugiej grze kontrolnej w czasie przygotowań do rundy wiosennej Jagiellonia Białystok uległa 1:2 I-ligowym Wigrom Suwałki.

Maciej Kmita
Piotr Kucza/Newspixpl / Piotr Kucza/Newspix.pl

Ekipa Michała Probierza prowadziła po I połowie za sprawą Martina Barana, ale po przerwie Jagiellonia wystąpiła w całkiem rezerwowym składzie, a zawodnikom zaplecza nie udało się utrzymać jednobramkowego prowadzenia. Bramki dla Wigier zdobyli Kamil Zapolnik i Damian Gąska.

To druga porażka Jagiellonii w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. W pierwszym zimowym sparingu białostoczanie ulegli 0:1 Żalgirisowi Wilno. Kolejnym rywalem Jagiellonii będzie azerski Karabach Agdam. Spotkanie zostanie rozegrane 23 stycznia w Turcji.

Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki 1:2 (1:0)
1:0 - Baran 39'
1:1 - Zapolnik 55'
1:2 - Gąska 88

Jagiellonia: (I połowa) Krzysztof Baran - Matija Sirok, Martin Baran, Sebastian Madera, Piotr Tomasik - Karol Mackiewicz, Jacek Góralski, Rafał Grzyb, Przemysław Frankowski, Karol Świderski - Fedor Cernych. (II połowa) Krzysztof Karpieszuk - Paweł Olszewski, Michał Koźlik, Kamil Pajnowski, Jonatan Straus - Piotr Grzelczak, Emil Łupiński, Dawid Szymonowicz, Kacper Falon, Taras Romanczuk - Łukasz Sekulski.

Wigry: (I połowa) Hieronim Zoch - Jakub Bartkowski, Tomasz Jarzębowski, Adrian Karankiewicz, Bartosz Widejko - Omar Santana, Aleksandar Atanacković, Bartłomiej Olszewski, Miłosz Kozak, Mateusz Żebrowski - Kamil Adamek. (II połowa) Karol Salik - Artur Bogusz, Maciej Wichtowski, Kamil Lauryn, Kamil Rozmus - Robert Dadok, Damian Gąska, Marcin Tarnowski, 46 Paweł Gidelski, Bartosz Biel - Kamil Zapolnik.