Arsene Wenger wytłumaczył zmianę Giroud

Arsene Wenger został wybuczany przez kibiców za zdjęcie z boiska Oliviera Giroud. Francuski menedżer po przegranym meczu z Chelsea wytłumaczył swoją decyzję.

Karol Borawski
Newspix / Marc Atkins

Arsenal przegrał w hicie kolejki z Chelsea 0:1 po bramce Diego Costy. Sytuacja "Kanonierów" skomplikowała się w 18. minucie, gdy czerwoną kartkę zobaczył Per Mertesacker.

Cztery minuty po ukaraniu niemieckiego obrońcy Arsene Wenger zdecydował się wprowadzić w miejsce Oliviera Giroud Brazylijczyka Gabriela Paulistę. Zmiana nie przypadła do gustu kibicom z Emirates.

Po spotkaniu menedżer "Kanonierów" wytłumaczył zdjęcie z boiska francuskiego napastnika. - Jak dla mnie to była normalna decyzja. Potrzebowaliśmy możliwości, by operować między jedną i drugą bramką. Poza tym miałem w głowie, że Olivier może doznać kontuzji. Jego kostka nie jest wyleczona, w sobotę nie trenował. Miałem to na uwadze - powiedział Wenger.

Po niedzielnej derbowej porażce Arsenal ma 44 punkty i zajmuje trzecie miejsce w Premier League z trzypunktową stratą do prowadzącego Leicester City.