Łukasz Skorupski jednym z 10 niezniszczalnych w Serie A, Piotr Zieliński również wysoko

Już tylko dziesięciu piłkarzy występujących na co dzień w Serie A nie opuściło w tym sezonie ani jednej minuty. W tym gronie jest Łukasz Skorupski, strzegący bramki Empoli FC.

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Newspix / ZUMA

Łukasz Skorupski w tym sezonie unika kontuzji, nie jest zagrożony zawieszeniem za żółte kartki (dotąd tylko dwa razy został ukarany przez sędziego) i nie ma też ryzyka, że straci miejsce w "jedenastce" na rzecz jednego z dwóch mało znanych konkurentów: Alberto Pelagottiego albo Maurizio Pugliesliego.

Skorupski zbiera we Włoszech świetne recenzje, a błędy przydarzają mu się rzadko. Mimo to pod względem liczby straconych goli - 26 - Empoli FC plasuje się dopiero na 9. miejscu. Lepsze od Azzurrich są: Inter (14), Juventus (15), Napoli (18), Fiorentina (21), Sassuolo (23), Atalanta (24), Roma (24) oraz Milan (25). Skorupski średnio kapituluje częściej niż Wojciech Szczęsny - golkiper Romy ma średnia 1,00 (17 występów i 17 puszczonych bramek), a bramkarz Empoli 1,24 (26 meczów i 21 goli).

W gronie niezniszczalnych znajduje się sześciu bramkarzy, trzech obrońców oraz skrzydłowy Diego Laxalt. Tylko przez 90 minut nie przebywał na boisku Kamil Glik, co daje mu 15. pozycję w zestawieniu, ale kapitana Torino FC zabraknie w najbliższym pojedynku ligowym Byków, gdyż pauzuje za żółte kartki.

Na wysokim 52. miejscu w zestawieniu plasuje się cieszący się dużym zaufaniem trenera Empoli Marco Giampaolo Piotr Zieliński, który opuścił tylko 260 minut. Wojciech Szczęsny zajmuje 73. pozycję (360 minut).

Piłkarze, którzy nie opuścili w tym sezonie ani jednej minuty:

Łukasz Skorupski (Empoli)
Samir Handanović (Inter)
Orestis Karnezis (Udinese)
Albano Bizzarri (Chievo)
Emiliano Viviano (Sampdoria)
Pepe Reina (Napoli)
Raul Albiol (Napoli)
Mario Rui (Empoli)
Vangelis Moras (Hellas)
Diego Laxalt (Genoa)

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×