Sparingowo: Remis Podbeskidzia Bielsko-Biała

Podbeskidzie Bielsko-Biała ma za sobą trzeci mecz sparingowy podczas zgrupowania w Turcji. Tym razem Górale zremisowali z ukraińskim FK Aleksandria 1:1. Gola dla bielszczan zdobył Damian Chmiel.

Łukasz Witczyk

Dla Podbeskidzia Bielsko-Biała był to pierwszy remis w okresie przygotowawczym. Wcześniej Górale odnieśli zwycięstwa nad Rozwojem Katowice (4:0) i Slavią Sofia (1:0), a także musieli uznać wyższość niemieckiego FSV Frankfurt (0:1).

W starciu z FK Aleksandria bielszczanie mieli przewagę, lecz to siódmy zespół ligi ukraińskiej w 25. wyszedł na prowadzenie. W sytuacji sam na sam Wojciech Kaczmarek musiał uznać wyższość zawodnika rywali. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć Podbeskidzie miało kilka okazji do wyrównania. Najlepszą w 40. minucie zmarnował Mateusz Szczepaniak.

W przerwie Robert Podoliński dokonał pięciu zmian w składzie, a w trakcie drugiej połowy boisko opuściło czterech kolejnych zawodników. Szansę debiutu w barwach Podbeskidzia otrzymał Jozef Piacek, który w czwartek podpisał kontrakt z bielskim klubem.

Po zmianie stron Górale przeważali, ale brakowało im skuteczności. W 60. minucie bielszczanie wyrównali. Adam Deja precyzyjnie dograł do Damiana Chmiela a ten w sytuacji jeden na jednego strzelił w długi róg i pokonał golkipera rywali.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - FK Aleksandria 1:1 (0:1)