Polacy w Alpha Ethniki: Kontuzja Sznaucnera, nieskuteczny Grzelak

W sobotę i niedzielę odbyła się w Grecji 20. seria spotkań miejscowej ekstraklasy. Tym razem Maciej Żurawski nie wpisał się na listę strzelców. Nieskuteczny był też Rafał Grzelak. Samą końcówkę spotkania zaliczył Piotr Włodarczyk. Jednak dla niego sukcesem jest to, że znalazł się w kadrze meczowej.

Wojciech Święch

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - jego klub zmierzył się przed własną publicznością z Asterasem Tripolis. Polski pomocnik pojawił się w podstawowym składzie miejscowych i zaliczył cały pojedynek. W 42. minucie spotkania nasz rodak popisał się indywidualną akcją. Grzelak minął rywala, a następnie oddał strzał. Jednak lot piłki, zmierzającej do siatki, zdołał zmienić jeszcze obrońca gości. W 83. minucie Polak wbiegł z lewej strony w pole karne Asterasu i przymierzył. W tej sytuacji znakomitym refleksem wykazał się golkiper Nikolaos Anastasopoulos, który w ostatnim momencie zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - drużyna polskiego golkipera zagrała u siebie z Arisem Saloniki. Nasz rodak wystąpił w całym meczu. Już w 8. minucie Aris mógł objąć prowadzenie. Do centry z lewego skrzydła dopadł Stavros Labriakos. Jednak Kowalewski wykazał się znakomitym refleksem przy "główce" napastnika. Parę minut później w pole karne gospodarzy wpadł Javito, ale jego strzał nasz rodak zdołał zablokować. Były zawodnik Korony Kielce musiał skapitulować w 78. minucie. Wówczas do dośrodkowania z rzutu wolnego wyskoczył Roberto Battión i futbolówka wpadła do siatki. Aris odniósł zwycięstwo 1:0.

Paweł Linka (Skoda Xanthi) - nasz rodak nie wystąpił w pojedynku przeciwko Asterasowi Tripolis (0:0).

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zagrał przed własną publicznością przeciwko AE Larissa. Nasz rodak wystąpił w całym spotkaniu i był mocnym punktem swojej drużyny. Polski golkiper obronił m.in. uderzenie głową z 5 metrów w wykonaniu Steliosa Giannakopoulosa. Były futbolista Amiki Wronki został pokonany dwukrotnie. Jednak Giannakopoulos zdobył swoje bramki po błędach obrony, która pozwoliła dojść rywalowi do "główek" z bliskiej odległości. Zespół OFI Kreta przegrał w stosunku 1:2.

Piotr Piechniak (Levadiakos) - zespół naszego rodaka zmierzył się u siebie z Panathinaikosem Ateny. Były piłkarz Polonii Warszawa wystąpił w całym meczu. Jego klub doznał u siebie porażki w stosunku 1:2.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski defensor nie wystąpił w meczu przed własną publicznością przeciwko Ergotelisowi. Były obrońca GKS-u Katowice z powodu kontuzji pachwiny będzie odpoczywał od futbolu przez około półtora tygodnia. PAOK zainkasował u siebie komplet punktów po zwycięstwie 2:0.

Jakub Wawrzyniak (Panathinaikos Ateny) - obrońca reprezentacji Polski nie wystąpił w wyjazdowym meczu przeciwko Levadiakosowi (2:1).

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się w derbach Salonik z Iraklisem (1:0). Polak po raz pierwszy od miesiąca znalazł się w kadrze meczowej swojej drużyny. Nasz rodak prezentował się ostatnio dobrze na treningach. Były zawodnik Legii Warszawa rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Pojawił się on na murawie w 90. minucie, kiedy zastąpił Sergio Koke.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski wyjazdowy mecz z AEK-iem Ateny rozpoczął na ławce rezerwowych. Wybiegł on na murawę dopiero w 90. minucie, kiedy to zmienił Sebastiána Leto. Jego klub odniósł skromne zwycięstwo 1:0.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się na wyjeździe z OFI Kreta. Były piłkarz Lecha Poznań pojawił się w wyjściowym składzie gości. W 8., 11. i 16. minucie nasz rodak miał okazje do zdobycia gola, ale jego kolegom brakowało dokładności przy ostatnim podaniu, które otworzyłoby drogę do bramki. W 30. minucie Żurawski otrzymał żółtą kartkę. Opuścił on plac gry w 84. minucie, kiedy to zastąpił go Saša Ilić. Zespół AE Larissa na boisku rywala odniósł zwycięstwo 2:1.