Sparingowo: Przełamanie Rozwoju Katowice. Do sześciu razy sztuka

Ślązacy długo musieli czekać na pierwsze zwycięstwo w bieżącym okresie przygotowawczym, ale w końcu udało im się wygrać. W Zakopanem pokonali III-ligowe Karpaty Krosno.

Olga Krzysztofik

Podopieczni Mirosława Smyły zmierzyli się z Karpatami na zakończenie zgrupowania w Zakopanem, gdzie przebywali od czwartku 28 stycznia.

Dotychczas Rozwój poniósł pięć porażek, kolejno uznając wyższość Podbeskidzia Bielsko-Biała (0:4), Korony Kielce (1:3), Ruchu Chorzów (0:1) oraz Fotbala Trzyniec (0:2). Dopiero w Zakopanem przełamali tę serię, remisując 1:1 z III-ligowym Podhalem Nowy Targ.

Pokonanie Karpat jest więc dla katowiczan pierwszym zwycięstwem w tym okresie przygotowawczym. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, dopiero po przerwie Rozwój podkręcił tempo. Hat-tricka zaliczył Adam Żak, który jeszcze jesienią był zawodnikiem Karpat Krosno.

Dwoma asystami popisał się Wojciech Król, jedną przy trafieniu Żaka z 65. minuty, a drugą przy golu Adama Czerkasa, który w 84. minucie ustalił wynik sparingu na 4:0.

Po powrocie ze zgrupowania Ślązacy będą mieli kilka dni wolnego. Natomiast kolejny sparing rozegrają w sobotę 13 lutego, gdy zmierzą się z II-ligową Polonią Bytom.

Rozwój Katowice - Karpaty Krosno 4:0 (0:0)