Sparingowo: Pierwsza wygrana Lechii. Zawisza zdemolowany w osiem minut

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Lechia Gdańsk od początku ostatniego sparingu rzuciła się do ataków. Już w 8. minucie prowadziła z Zawiszą 2:0 i do końca spotkania utrzymała ten rezultat.

Obie drużyny są na innym stopniu przygotowań. Lechia zaczyna sezon już w następnym tygodniu, natomiast Zawisza ma jeszcze przed sobą miesiąc. Tym razem gdańszczanie pokazali dużą chęć zwycięstwa i pierwszy skład gospodarzy grał przez godzinę.

Już pierwsze akcje były niezwykle owocne dla gdańszczan. W 4. minucie po dograniu Sławomira Peszki piłka wpadła pod nogi Lukasa Haraslina. Słowak doskonale wiedział co zrobić z piłką i otworzył wynik meczu. Chwilę później próbkę precyzji pokazał Daniel Łukasik, po którego rzucie wolnym Damianowi Węglarzowi pozostało tylko odprowadzenie piłki wzrokiem.

Gdańszczanie mogli i powinni prowadzić jeszcze wyżej. Do przerwy dwie dogodne akcje zmarnował Grzegorz Kuświk, który najpierw mając przed sobą bramkarza zdecydował się go przelobować, a następnie strzelił prosto w bramkarza. Zawisza nie miał okazji do strzelenia gola i do przerwy gospodarze prowadzili 2:0.

Tym razem po zmianie stron Piotr Nowak nie zmienił od razu całej jedenastki. Z biegiem czasu Zawisza grał coraz aktywniej, jednak nie potrafił stworzyć sobie dogodnej sytuacji. W Lechii najbliżej strzelenia gola był Mario Maloca, którego strzał głową obronił Dominik Kowalski. Lechia wygrała 2:0. To pierwsze zwycięstwo gdańszczan w tym okresie przygotowawczym.

Lechia Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 2:0 (2:0) 1:0 - Haraslin 4' 2:0 - Peszko 8'

Lechia Gdańsk: Marko Marić (46' Łukasz Budziłek) - Mario Maloca, Rafał Janicki (67' Grzegorz Wojtkowiak), Jakub Wawrzyniak (67' Gerson), Sławomir Peszko (60' Paweł Stolarski), Milos Krasić (60' Aleksandar Kovacević), Daniel Łukasik (67' Rudinilson Silva), Sebastian Mila (60' Juliusz Letniowski), Lukas Haraslin (60' Michał Chrapek), Grzegorz Kuświk (60' Adam Dźwigała), Adam Buksa (74' Michał Żebrakowski).

Zawisza Bydgoszcz: Damian Węglarz (46' Dominik Kowalski) - Damian Michalik (27' Sebastian Kamiński), Jean-Yves M'voto-Ovono (46' Piotr Stawarczyk), Szymon Przystalski (60' Daniel Włosiński), Blazo Igumanović (46' Bartosz Kieliba), Sylwester Patejuk (60' Jay Jaskólski), Kamil Drygas, Wasił Panajotow (46' Maciej Kona), Mica (60' Jakub Łukowski), Jakub Smektała (46' Karol Danielak), Szymon Lewicki (46' Arkadiusz Gajewski).

Żółte kartki: Haraslin, Peszko (Lechia), Danielak, Kona (Zawisza).

Widzów: 999.

[b]Michał Gałęzewski z Gdańska Zobacz wideo: Robert Lewandowski z klocków Lego stanął na Narodowym

{"id":"","title":""}