Artjoms Rudnevs coraz bliżej "11" Hamburgera SV. Wyśle na ławkę podstawowego napastnika?

W rundzie jesiennej Bruno Labbadia w ogóle nie wystawiał do gry w Bundeslidze Artjomsa Rudnevsa. Teraz notowania Łotysza poszybowały w górę i możliwe, że przeciwko Borussii Moenchengladbach wystąpi w podstawowym składzie.

Konrad Kostorz

Na inaugurację drugiej połowy sezonu Artjoms Rudnevs rozegrał 14 minut (0:2 z Bayernem), tydzień później przebywał na boisku przez nieco ponad kwadrans i strzelił gola (1:2 z VfB Stuttgart), a przeciwko 1.FC Koeln już w 46. minucie zmienił Pierre-Michela Lasoggę, by asystować przy trafieniu Nicolaia Muellera na 1:1.

Jak podaje "Bild", jest prawdopodobne, że w niedzielnym pojedynku 21. kolejki z Borussią Moenchengladbach Rudnevs wystąpi już w podstawowym składzie, a Lasogga usiądzie wśród rezerwowych. Na skrzydłach mieliby zagrać Mueller oraz nowy nabytek Josip Drmić.

Lasogga strzelił w bieżącym sezonie 6 goli, ale w żadnych z siedmiu ostatnich pojedynków Hamburgera SV nie posłał piłki do bramki. Rothosen mają niemałe problemy w ofensywie, gdyż począwszy od grudnia trafili do siatki tylko 5-krotnie i wywalczyli zaledwie dwa punkty, a w tabeli spadli na 13. pozycję.

Rudnevsem interesuje się Lech Poznań, jednak w związku z rosnącymi notowaniami byłego króla strzelców Ekstraklasy w HSV transfer w lutym nie jest już realny. Nie można też wykluczyć, że jeśli forma 28-latka nadal będzie zwyżkować, działacze zaproponują mu przedłużenie wygasającego kontraktu.

Źródło: TVP S.A.