11. czyste konto Rafała Gikiewicza w 21. występie! Polak jednym z liderów 2. Bundesligi

Pierwszy w drugiej połowie sezonu występ Rafała Gikiewicza nie okazał się udany (0:2 z RB Lipsk), ale w 21. kolejce golkiper Eintrachtu Brunszwik spisał się już na miarę oczekiwań.

Konrad Kostorz
EXPA/Newspixpl Newspix / EXPA/Newspix.pl

Lwy pokonały Arminię Bielefeld 1:0, a Rafał Gikiewicz popisał się kilkoma skutecznymi interwencjami. W 79. minucie wygrał pojedynek z napastnikiem gości Fabianem Klosem i miał tym samym spory udział w sukcesie Eintrachtu.

Dla "Gikiego" było to 11. czyste konto w sezonie ligowym, co czyni Polaka współliderem klasyfikacji bramkarzy pod względem liczby meczów, w których nie puścili ani jednego gola wespół z Robinem Himmelmannem z FC St. Pauli. Kolejni na liście Fabio Coltorti z RB Lipsk i Jan Zimmermann z 1.FC Heidenheim na "czysto" zagrali tylko po 7 razy.

Gikiewicz łącznie skapitulował w tym sezonie 17-krotnie i pod tym względem jest najlepszy w lidze przed bramkarzami VfL Bochum i Arminii Bielefeld (po 18 straconych goli), RB Lipsk (19) i FC St. Pauli (20).

Całe zawody w zwycięskim dla Eintrachtu pojedynku rozegrał Adam Matuszczyk. Zespół z Brunszwiku w tabeli zajmuje 5. miejsce i nie traci szans na awans do elity.

Eintracht Brunszwik - Arminia Bielefeld 1:0 (0:0)
1:0 - Reichel 6'

Czerwone kartki: Kumbela /90' za drugą żółtą/ (Eintracht) oraz Behrendt /89'/ (Arminia).

Mateusz Cetnarski: W Cracovii wszystko jest na bardzo dobrym poziomie