SPL: Wygrana Hearts i Hibs, remis Dundee United

W sobotnich spotkaniach 27. kolejki Scottish Premier League cenne zwycięstwa odniosły stołeczne drużyny: Hibernian na własnym boisku nie miał problemów z pokonanie Inverness Caledonian Thistle, natomiast Serca zwyciężyły w Motherwell. Bezbramkowym remisem zakończył się natomiast mecz Dundee United z Falkirk FC.

Daniel Rosół

Zwycięstwa Hearts na Fir Park nikt się nie spodziewał. Zawodzące w tym sezonie Serca miały zmierzyć się z Motherwell FC, który w trzech ostatnich spotkaniach wywalczył komplet punktów, a przed spotkaniem zajmował trzecie miejsce w ligowej tabeli. Niespodziewanie z pomocą drużynie przyszedł? Stephen Craigan. Obrońca The Wells, który w piątek złożył podpis pod nową, obowiązującą do 2011 roku umową, pechowo interweniował przy uderzeniu Eggerta Jonssona i zmylił własnego bramkarza.

Problemów z wywalczeniem trzech punktów nie mieli piłkarze Hibernianu Edynburg. Na Easter Road gospodarze już po pięciu minutach prowadzili 2:0 i bezpieczny wynik utrzymali do końca spotkania. Bramki dla Hibs zdobywali : Colin Nish, który w 3. minucie wykorzystał podanie Merouane Zemmamy, i Steven Fletcher. W drużynie gości po raz kolejny cały mecz z ławki rezerwowych oglądał Zbigniew Małkowski.

90-minutowy występ zaliczył natomiast Łukasz Załuska, który w konfrontacji Dundee United z Falkirk FC zachował czyste konto. Niestety jego koledzy nie potrafili znaleźć sposobu na Roberta Olejnika i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.