LE: Remis Fiorentiny z Tottenhamem. Asysta Jakuba Błaszczykowskiego!

ACF Fiorentina zremisowała 1:1 (0:1) na Stadio Artemio Franchi we Florencji z Tottenhamem Hotspur. Asystę przy bramce dla gospodarzy zaliczył reprezentant Polski, Jakub Błaszczykowski.

Artur Długosz
PAP

Dorobek Jakuba Błaszczykowskiego w ACF Fiorentinie to do czwartku 14 występów, 2 gole i 3 asysty. Teraz reprezentant Polski miał okazję go poprawić. Od swojego trenera Paulo Sousy dostał bowiem szansę od pierwszego gwizdka sędziego.

Błaszczykowski w 12. minucie starał się zaskoczyć bramkarza Tottenhamu Hotspur  uderzeniem z dystansu. Piłka ugrzęzła jednak w gąszczu nóg zawodników z Anglii. Tuż przed przerwą "Kuba" świetnie dograł do Mauro Zarate, lecz ten z kilkunastu metrów huknął nad poprzeczką. Poza tym kadrowicz Adama Nawałki rzadko był przy piłce. Jego koledzy z drużyny nie podawali mu zbyt często.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane, lecz to Tottenham na przerwę do szatni udał się z prowadzeniem. W 36. minucie Nenad Tomović faulował jednego z rywali we własnym polu karnym. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a rzut karny pewnie wykorzystał Nacer Chadli. Fiorentina sama prowadzenie mogła objąć kilka minut wcześniej, lecz doskonałej sytuacji nie wykorzystał Federico Bernardeschi.

Po zmianie stron Tottenham Hotspur nie cofnął się do defensywy, ale starał się atakować. Groźni byli zwłaszcza Heung-Min Son oraz Nacer Chadli. Goście nie wykorzystali jednak swoich szans, a to lubi się mścić.

W 59. minucie z dystansu strzelał Federico Bernardeschi, a po rykoszecie piłka wpadła w samo okienko bramki! To był piękny gol, a asystę przy nim zaliczył Jakub Błaszczykowski, który chwilę później opuścił boisko. Mimo wszystko to nie był najlepszy występ reprezentanta Polski.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie chociaż oba zespoły przeprowadziły groźne akcje. Tottenhamowi Hotspur nie pomógł nawet wprowadzony na boisko w 69. minucie Harry Kane. To było jednak ciekawe spotkanie. Przed rewanżem ACF Fiorentiny na pewno nie można skreślać.

ACF Fiorentina - Tottenham Hotspur 1:1 (0:1)
0:1 - Nacer Chadli (k.) 37'
1:1 - Federico Bernardeschi 59'

ACF Fiorentina: Ciprian Tatarusanu - Nenad Tomović, Gonzalo Rodriguez, Davide Astori, Marcos Alonso, Jakub Błaszczykowski (62' Nikola Kalinić), Tino Costa (67' Matias Vecino), Borja Valero, Federico Bernardeschi, Josip Ilicić (61' Milan Badelj), Mauro Zarate.

Tottenham Hotspur: Michel Vorm - Kieran Trippier, Toby Alderweireld, Kevin Wimmer, Ben Davies, Ryan Mason, Christian Eriksen, Nacer Chadli (79' Eric Dier), Dele Alli, Tom Carroll (46' Moussa Dembele), Heung-Min Son (69' Harry Kane).

Żółte kartki: Dele Alli, Ben Davies, Moussa Dembele, Harry Kane (Tottenham) oraz Davide Astori (ACF Fiorentina).

Sędzia: Felix Zwayer (Niemcy).

Czy Tottenham Hotspur wyeliminuje ACF Fiorentinę z rozgrywek Ligi Europy?