Siedem miesięcy męczarni. Koniec niechlubnej serii Korony

Koniec najdłuższej w historii kieleckiego klubu serii meczów bez wygranej przed własną publicznością. Pokonanie w 23. kolejce Lechii Gdańsk 4:2 przerwało trwające aż siedem miesięcy męki kibiców.

Sebastian Najman

Korona obok Podbeskidzia Bielsko-Biała jest najgorzej punktującym zespołem Ekstraklasy na własnym terenie. Po udanej inauguracji sezonu, i pokonaniu na Kolporter Arenie Jagiellonii Białystok (3:2), chyba nikt nie przypuszczał, że na kolejne domowe zwycięstwo drużynie Marcina Brosza przyjdzie czekać aż do 20 lutego 2016 roku.

Słynąca nie tak dawno z doskonałej organizacji gry i umiejętnego wykorzystania atutu, jakim jest własny stadionu, Korona całkowicie zapomniała co znaczy rola gospodarza i jak sobie z nią poradzić. Kielczanie podczas trwających rozgrywek zostali aż sześć razy pokonani przy Ściegiennego, dokładając do tego dwa remisy i wspomniane jedno zwycięstwo.

Czarna seria została przerwała przy pierwszej okazji po zimowej przerwie. Złocisto-krwiści za sprawą trzech goli Airama Lopeza Cabrery i jednym Łukasza Sierpiny uporali się z faworyzowaną Lechią Gdańsk. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę, że Korona kończąc jedną serię kontynuuje drugą - meczów bez porażki z Lechią (sześć z rzędu - przyp. red.).