Puchar Anglii: Zaczęło się sensacyjnie, skończyło demolką! West Ham United w ćwierćfinale

W starciu z Blackburn Rovers West Ham United musiał odrabiać straty, ale ostatecznie rozniósł rywala z The Championship aż 5:1 i z przytupem zameldował się w ćwierćfinale Pucharu Anglii!

Szymon Mierzyński

Zespół Paula Lamberta objął prowadzenie po pięknym uderzeniu z dystansu Bena Marshalla, jednak Młoty zachowały zimną krew i jeszcze przed przerwą zapewniły sobie korzystny wynik. Wyrównał Victor Moses, choć jego próba nie była idealna i Jason Steele spokojnie mógł uratować swoją drużynę. Nic do powiedzenia nie miał natomiast po kapitalnym strzale Dimitri Payeta z rzutu wolnego, po którym w 36. minucie zrobiło się 1:2.

Druga połowa to już bezdyskusyjna dominacja ekipy Slavena Bilicia, która bombardowała bramkę Blackburn i z łatwością dołożyła jeszcze trzy gole, a mogła znacznie więcej. Dublety skompletowali Payet, a także pozyskany niedawno z Fenerbahce Stambuł Emmanuel Emenike.

West Ham zwyciężył na Ewood Park aż 5:1 i został kolejnym ćwierćfinalistą Pucharu Anglii. Następnego rywala pozna w niedzielny wieczór. Losowanie par zaplanowano tuż po spotkaniu Chelsea z Manchesterem City.

Blackburn Rovers - West Ham United 1:5 (1:2)

Źródło: TVP S.A.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)