Azjatycka Liga Mistrzów: Kolejny gol Adriana Mierzejewskiego

We wtorkowym meczu 1. kolejki Azjatyckiej Ligi Mistrzów Al-Nassr Rijad zremisował 3:3 z Bunyodkorem Taszkent, a jedną z bramek dla mistrza Arabii Saudyjskiej zdobył Adrian Mierzejewski.

Maciej Kmita
Adrian Mierzejewski był wielką gwiazdą Al-Nasr Rijad PAP/EPA / Adrian Mierzejewski był wielką gwiazdą Al-Nasr Rijad

Polski pomocnik wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Adrian Mierzejewski wykorzystał rzut karny, zmieniając wynik meczu na 1:2. Na kwadrans przed końcem spotkania Uzbecy strzelili trzeciego gola, ale w ostatnich minutach zespół Mierzejewskiego potrafił doprowadzić do wyrównania a sprawą Yehyi Al-Shehriego i Husseina Abdula Ghaniego.

To ósmy gol Mierzejewskiego w 17. występie w bieżącym sezonie. Dorobek byłego reprezentanta Polski uzupełnia pięć asyst. 30-latek zadebiutował w Azjatyckiej Lidze Mistrzów już w poprzednim sezonie. Zagrał w niej łącznie siedem razy, zdobył trzy bramki i zaliczył dwie asysty.

Al-Nassr Rijad - Bunyodkor Taszkent 3:3 (1:2)
0:1 - Kamdamow 3'
0:2 - Zouaghi 33'
1:2 - Mierzejewski (k.) 45+1'
1:3 - Kamdamow 75'
2:3 - Al-Shehri 79'
3:3 - Ghani 84'