Copa del Rey: Szczęśliwe zwycięstwo Sevilli

W pierwszym półfinałowym spotkaniu Copa del Rey nie zabrakło emocji. Sevilla musiała odrabiać straty i dopiero w doliczonym czasie gry przypieczętowała zwycięstwo nad Athletic Bilbao. Andaluzyjczycy okazali się lepsi od Basków tylko jedną bramką i pokonali przyjezdnych 2:1. Rewanż odbędzie się na początku marca.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiali piłkarze Sevilli, którzy stworzyli kilka dogodnych sytuacji. Gola jednak zdobyli goście za sprawą niezawodnego Fernando Llorente. Andaluzyjczycy od początku drugiej połowy próbowali odrobić straty, a udało im się to za sprawą uderzenia Aldo Duschera.

Po wyrównaniu przewaga gospodarzy nie zmalała. W 85. minucie Frederic Kanoute stanął przed wielką szansą wyprowadzenia swej ekipy na prowadzenie, jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Na szczęście, dla napastnika, Lautaro Acosta nie pomylił się w doliczonym czasie gry i to Sevilla wygrała z Athletic 2:1.

Sevilla - Athletic Bilbao 2:1 (0:1)
0:1 - Llorente 43'
1:1 - Duscher 62'
2:1 - Acosta 90'