Anglia: Deniss Rakels bohaterem

Pierwszego gola w Anglii strzelił Deniss Rakels, były napastnik Cracovii. W sobotnie popołudnie w doliczonym czasie gry zapewnił zwycięstwo Reading.

Bartosz Zimkowski

W sobotę w The Championship rozgrywano 34. kolejkę, a Deniss Rakels usiadł na ławce rezerwowych. Reading FC prowadziło na wyjeździe z Charltonem Athletic już 3:1, ale gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania.

W 87. minucie przy stanie 3:3 Rakels zameldował się na murawie i w drugiej doliczonej minucie strzelił gola po dośrodkowaniu Jordana Obity z rzutu wolnego. Warto dodać, że to Łotysz wywalczył ten stały fragment gry.

Pierwsza bramka Rakelsa na Wyspach Brytyjskich zapewniła Reading zwycięstwo 4:3. Jego zespół zajmuje 12. miejsce w tabeli The Championship.

Źródło: TVP S.A.